Kangoo 1.5 dci 65 hp evrim geçirirse (110hp)

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Forumdan veya bu konudan mesaj silinmedi,forum 2 gün geri alındığı için bu konudan da o 2 güne denk gelen bazı mesajlar gitmiş oldu...

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel motor dönmek için bahane arar ve yakıtı kısık göndererek dizginleriz ki aşırı devir çevirip sağını solunu dağıtmasın ( piston kolu uzunluğu aşırı devire engeldir ). Bu nedenle dizel tüm motorlar devir kesicili idir. Mekanik pompalarda yakıt belirli bir debinin ve devirin üzerinde bay-pass'a geçer. Yeni nesiller zaten elektronik sınırlı. Ha yok olurmu öyle şey devir kesici yok diyenler emme manifoldundan inceden yağ püskürtsünler motora. Sonra görelim devir ibresinin salavat getirmesini :)

Silinen yorumlar arasında benim tebrik ve düşünce yazımda gitmiş. Eğer temizlik yapılacak ise tırpanla değilde işe yaramayan ve-veya forum ahlakına uygun olmayanlar silinsin.

Burak, senin aracının stok 85 ps olanına ufak bir yazılım ile müdahale etmiş ve bir çok 1.6 litrelik araç şoka uğratmıştım. Senin aracınında şaka makinası modunda olduğuna inanıyorum. Ve dizelin drag için bulunmaz nimeti olan alt devir deli torku senin can kurtaranın. Benzinli araçlar 5000 devirleri görmeden tork üretemez iken sen 1800 devirde zirveye çıkıyorsun. Tek dez avantaj, hava kanallarının dirsekleri. Hava hızla akarken dirseklerdeki sürtünme ciddi olarak üst devirde seni zorluyor. Eğer hava akışını rahatlatırsan 4500 devirlerde dahi deli yürür aracın.

Kazasız belasız sürüşler diliyorum.
İşte profesyonel yorum gelmiş... Tebrik etmek lazım abicim seni çokta güzel anlatmışsın..

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
typer ın 1.6 sı yokki hatcback zaten onlar bulursam arkadaş ben typerlada video koyarım.
zaten bende aynı düşüncedeyim bi arkadaş gelsin kalkalım siz bulun yani siz bana diyin yollayın en güzeli ve doğrusu bu

Type-R nin 1.6sı var demedim, 1.6 Civic'lerin görüntüsünü Type-R yapmaya çalışıyorlar dedim ;)

35AR5226

Burak CANOĞLU
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel motor dönmek için bahane arar ve yakıtı kısık göndererek dizginleriz ki aşırı devir çevirip sağını solunu dağıtmasın ( piston kolu uzunluğu aşırı devire engeldir ). Bu nedenle dizel tüm motorlar devir kesicili idir. Mekanik pompalarda yakıt belirli bir debinin ve devirin üzerinde bay-pass'a geçer. Yeni nesiller zaten elektronik sınırlı. Ha yok olurmu öyle şey devir kesici yok diyenler emme manifoldundan inceden yağ püskürtsünler motora. Sonra görelim devir ibresinin salavat getirmesini :)

Silinen yorumlar arasında benim tebrik ve düşünce yazımda gitmiş. Eğer temizlik yapılacak ise tırpanla değilde işe yaramayan ve-veya forum ahlakına uygun olmayanlar silinsin.

Burak, senin aracının stok 85 ps olanına ufak bir yazılım ile müdahale etmiş ve bir çok 1.6 litrelik araç şoka uğratmıştım. Senin aracınında şaka makinası modunda olduğuna inanıyorum. Ve dizelin drag için bulunmaz nimeti olan alt devir deli torku senin can kurtaranın. Benzinli araçlar 5000 devirleri görmeden tork üretemez iken sen 1800 devirde zirveye çıkıyorsun. Tek dez avantaj, hava kanallarının dirsekleri. Hava hızla akarken dirseklerdeki sürtünme ciddi olarak üst devirde seni zorluyor. Eğer hava akışını rahatlatırsan 4500 devirlerde dahi deli yürür aracın.

Kazasız belasız sürüşler diliyorum.
allah senden razı olsun abi vala :) kesici konusunada artık açıklık geldi . evet abi dediğin gibi intercooler tesisatını baştan sona değiştiriyorum acemiliğimle yapıldı zaten ilk yaptım sonuçta :) onu düzelttiğimde inşallah dediğin gibi araç birazdaha atak olucak .sana gercekten sok teşekkür ederim :)

35AR5226

Burak CANOĞLU
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Type-R nin 1.6sı var demedim, 1.6 Civic'lerin görüntüsünü Type-R yapmaya çalışıyorlar dedim ;)
haklısın uğraşanlar var piyasada cok öyle :) ben hala kalkcak araç bekliyorum. ve artık bi izmir buluşması yapsak? izmir sorumlusu kim? yoksa ben olurum eğer sizede uyarsa

35AR5226

Burak CANOĞLU
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kangoo günceli....

35AR5226

Burak CANOĞLU
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

35AR5226

Burak CANOĞLU
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu ilk defa gördüm . Motorun fotoğrafı çok güzel . Dolgun görünüyor ama bu dolgunluğa raağmen araba gitmiyor bence .
Kangooda kesici yok .
Renault 11 GTS de hiç yok

Birde RSİ ile kalktık dediğin vidyoda RSİ ın motor sesinin kükremesi lazım hiç çıkmıyor.

Yanlış anlamayın ama ben sizin kangoo yu 1.4 clio yla kafa kafaya , 1.6 Reno 19 ile 20 boy farkla geçerim .

Şu mini kamyonetlerle bir beni geçemediler . Ah yolda biriyle denk gelsekde ışıklarda kalksak el sallayıp gitsem .
yeni videoları izlemeni tavsiye ederim bu yorumuna :)

35AR5226

Burak CANOĞLU
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
demekki neymiş iblip bilmeden öyle 19 20 boy fark atılmazmış o kadar dalga gectiniz ama takmadım çünkü arabamı biliyyorum