Kangoo 2 Aux Çıkışının Yapılması

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar 2009 2010 Serisi Kangoolarımızda Fabrika çıkışı AUX Bulunmamakta. Bende daha önce Megane 2 Yaptığımdan Dolayı Bizim Teyplerdede Açıldığını Biliyordum. Orjinal Görünümlü Birşey Elde Etmek İçin Kolları Sıvadım.

Malzemeler.
Yarım Metre Ses Kablosu
3 Adet En Küçüğünden Soket Başlığı
1 Takım Erkek Dişi 3 Pin Mini Soket
1 Adet Girişi Kılavuzlu Dişi Aux Soketi

Öncelikle Torpido gözü ile torpido üst bölümü arasındaki boşluk orjinalinde AUX yeri. bende oraya yapmak için torpido gözünü söktüm.
Daha sonrasında teybi yuvasından çıkardım. Aldığımız kabloya soket başlıklarını takıp izole ettim. Ardından fotodaki yerlere taktım ve sağ tarafa doğru uzattım ve teybi yerine taktım.

9a2e48s-960_zpslf0stxa9.jpg

Üst taraf sağ orta nötr aşağı ise sol kanal.

Ardından dişi aux a mini soketimizin bi tarafını lehimledim

post-567-0-24277700-1310568982_thumb_zps4rn8q08a.jpg

Dişi aux umuzda böyle birşey.

Daha sonrasında Soketin diğer parçasınıda teypten gelen kabloya sol sağ kanalların rengine dikkat ederek lehimledim. Test Ettim ve sorunsuz çalışıyordu.

Orjinal görünümü olsun diye Küçük cebin ortasına Lehim makinesi ile bir delik açtım ve etrafını temizledim. Ardından Dişi AUXumuzu buraya çevirerek taktım. Kılavuzlu olması bu yüzden önemliydi.

DSC_0033_zpszcaycf9b.jpg

DSC_0032_zpssfgpsggd.jpg

DSC_0034_zps786v7epd.jpg

Bütün işlemlerde sonra herşeyi geri toplayıp müziğimin keyfine baktım :):girl dance

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin teyplerde ekranda AUX yazısı yazıyor değil mi?

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen yazıyor abi.

EUOGLU

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar resimleriniz eskimiş onları güncellerseniz seviniriz bir aux kablosu 3 adet uzun klips şeklinde metal parça ile oluyor değilmi bu iş? ben kendi 2004 kangoomda müzik simgesine basılı tutuncaki menüde aux"u bulamadım kabloları takıncamı gelecek? ..... saygılar