Kangoo 3 ün yağ bakımı

Kangoo.hs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim. nasipse araç yağ bakımını kendim yapicam.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim. nasipse araç yağ bakımını kendim yapicam.
Rica ederim kolay gelsin yağ filtresi ni sökmek çok uğraştırıcı olabilir. Atık yağı yağ toplama merkezlerine teslim edin.

Kangoo.hs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yag tipasi için özel anahtar aldım filtre içinde özel anahtar aldım en çok polen filtresi sokmekde zorlandım cıvata 5-6 arası birşey anahtar tutmuyor ( pense ile söktüm) çıkan yağı odun kesme Makinesi nde kullanıyorum bir nefi geri kazanım önemli.
Form yeni üye oldum yakıt, enjektör bakım, yağ bakım, döşeme dengelen ses,ön takım, vb konularda fikir alış veriş var mı . (Örneğin bizim araçta ekran yakıt değerleri ile gerçek değerler tutmuyo) ben biraz seviyorum araç ile urasmayi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Yag tipasi için özel anahtar aldım filtre içinde özel anahtar aldım en çok polen filtresi sokmekde zorlandım cıvata 5-6 arası birşey anahtar tutmuyor ( pense ile söktüm) çıkan yağı odun kesme Makinesi nde kullanıyorum bir nefi geri kazanım önemli.
Form yeni üye oldum yakıt, enjektör bakım, yağ bakım, döşeme dengelen ses,ön takım, vb konularda fikir alış veriş var mı . (Örneğin bizim araçta ekran yakıt değerleri ile gerçek değerler tutmuyo) ben biraz seviyorum araç ile urasmayi
Polen filtresi zor yerde ulaşımı zor maalesef ama vakit varsa uğraşmak keyif veriyor bana . Yakıt tüketimi yol bilgisayarı ile depo ölçümü arasında eskiden 0.2 lt kadar fark ediyor idi ama şimdi aracımda yazılım var bu sebeple şu an fark daha fazla oluyor . Çoğu araçta bu durumla karşılaşıyorum . Kangoo larda ön cam altındaki su giderleri çabuk tıkanıyor ( tabi araç ağaç altında duruyor ise ) o bölgede biriken sular araç içine giriyor

Kangoo.hs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Coşkun bey yaşadığım bir problem size danışmak istiyorum müsaitseniz 2010 105 lik aracımız şuan 123 bin km 98 bin km aldık aracda bazen ilk calistirmada 30 sn 1dk daha az fakat koku olan beyaz gri arasi duman ve tam o sürede biraz anormal çalışma var. Bir kaç usta sordum hiç biri arabaya bile bakmadan biri kızdırma bujisi dedi, bir kaç enjektör bakım dedi araç çekis gayet güzel fakat en son yağ kendim 5 30 Shell koymuştum 10 bin km 250 ml eksiltti ve ben aynı yağdan alıp ekledim ve duman olayı daha belirgin fark ettim. Araç çekis güzel enjektör bakım yaptırsam mi ,? Turbo ince ince yağ kaçırıyor olabilir mi? Bir önceki aracımız da 2006 Kangoo idi hiç bir zaman egzoz da duman koku vs olmadı saat gibiydi 165 km sattık onunla kiyasliyorum bir yerde problem ama hayırlısı?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Coşkun bey yaşadığım bir problem size danışmak istiyorum müsaitseniz 2010 105 lik aracımız şuan 123 bin km 98 bin km aldık aracda bazen ilk calistirmada 30 sn 1dk daha az fakat koku olan beyaz gri arasi duman ve tam o sürede biraz anormal çalışma var. Bir kaç usta sordum hiç biri arabaya bile bakmadan biri kızdırma bujisi dedi, bir kaç enjektör bakım dedi araç çekis gayet güzel fakat en son yağ kendim 5 30 Shell koymuştum 10 bin km 250 ml eksiltti ve ben aynı yağdan alıp ekledim ve duman olayı daha belirgin fark ettim. Araç çekis güzel enjektör bakım yaptırsam mi ,? Turbo ince ince yağ kaçırıyor olabilir mi? Bir önceki aracımız da 2006 Kangoo idi hiç bir zaman egzoz da duman koku vs olmadı saat gibiydi 165 km sattık onunla kiyasliyorum bir yerde problem ama hayırlısı?
Merhaba kızdırma bujisi sorunu olabilir birde şu an satılan yakıtların içeriği değişti belki etkendir değildir bilmiyorum birde aracı çok düşük devirde kullanmayın .
Enjektör olsa çekişi de etkiler

Kangoo.hs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim coşkun bey güvenilir bir usta bulabilirsem sıra ile kontrol ettireceğim inşaallah önemli bir şey yoktur.