Kangoo da tek dokunuşla cam kapatmayı yapabilirmiyiz ?

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçenlerde 98 astraya bindik camlar hem tek dokunuşla iniyor hemde kapanabiliyor ,araç 1998 model.Bizde sadece sürücü camı açılıyor.

Eskiden iki kademeli cam açma anahtarları kullanılıyordu açma ve kapatma için bu sayede tek tuşla kapatma açma kapatma oluyordu , ancak yeni araçlarda sürücü düğmesi tek kademe olmasına rağmen uzun basıldığını algılayıp camı açabiliyor ,bunu cam kapatma içinde aktifleştirip ön 2 camı böyle yapabilirmiyiz ?

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçenlerde 98 astraya bindik camlar hem tek dokunuşla iniyor hemde kapanabiliyor ,araç 1998 model.Bizde sadece sürücü camı açılıyor.

Eskiden iki kademeli cam açma anahtarları kullanılıyordu açma ve kapatma için bu sayede tek tuşla kapatma açma kapatma oluyordu , ancak yeni araçlarda sürücü düğmesi tek kademe olmasına rağmen uzun basıldığını algılayıp camı açabiliyor ,bunu cam kapatma içinde aktifleştirip ön 2 camı böyle yapabilirmiyiz ?
Bende bunu düşünmüştüm acaba hanı suru tarafı iki kademe ya sol tuş sağdaki tuşu söküp ondan taksak iki kademeli olandan olmazmi acaba ?

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuyla ilgili çağatay göreli kardeşimiz en kısa sürede sizlere yanıt verecektir. Kendisi bu tarz çalışmalar yapmıştı. Keyifli forumlar dilerim.

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dr.no dr.no acil konuya beklenmektesiniz.:))

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dr. Burda :)

Sayın dostlarım düğlerin içindeki devreler incelenmeli ama düğme olarak uyan ve tek dokunuşla açıp kapatabilen düğme olursa olur ama devre anahtar grubunun içinde ise ozaman düğme grubu değişmesi gerekir.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Olursa güzel olur...

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sattığımız 2000 model 1.9 kangooda vardı bu özellik yenilerde neden yok anlamadım.hımm

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​RFC olarak bunula ilgili bir çalışma yapmalıyız :)

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çağatay düğme kısmını açmadım ama dikkatli dinleyince tek dokunuşla inerken sigorta kutusundaki röle çalışıyor sanki.

Yani düğmeden olduğunu pek sanmıyorum , sürücü düğmesinden giden kabloyu takip etsek ,eğer devreye gidiyorsa yolcu camınıda bu girişe yönlendirisek o da tek dokunuşla inebilir.Ama tek dokunuşla kapatma için ne yapılabilir ? Acaba fluence lerde tek dokunuşla açma kapama tüm camlarda var onlara mı baksak:)

Ramazanda vakit bol hafta sonu inceleyelim :eyv

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çağatay düğme kısmını açmadım ama dikkatli dinleyince tek dokunuşla inerken sigorta kutusundaki röle çalışıyor sanki.

Yani düğmeden olduğunu pek sanmıyorum , sürücü düğmesinden giden kabloyu takip etsek ,eğer devreye gidiyorsa yolcu camınıda bu girişe yönlendirisek o da tek dokunuşla inebilir.Ama tek dokunuşla kapatma için ne yapılabilir ? Acaba fluence lerde tek dokunuşla açma kapama tüm camlarda var onlara mı baksak:)

Ramazanda vakit bol hafta sonu inceleyelim :eyv
Dedigin gibi fluence inceleme yapılabilir denemek gerekir megane 2 lerde kilitleme den sonra camları otomatik kapatan yazılım var yazılımsalda olabilir