Kapı İçleri İçin Yalıtım

erdincvarli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

albaykadir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araçlarımızda yalıtım için kullanabileceğimiz bazı ürünler:
E843LZ.jpg
BİTÜSELF
Bitüself araçlarda titreşim vibrasyon ve dıştan gelen sesleri kesmek için kullanılan kendinden yapışkanlı bitüm esaslı banttır. Bitüself oto ses yalıtımı araç kapılarında bagaj havuzunda araç zemininde yol sesini ve titreşimi kesmek için kullanılabilecek en iyi malzemelerden bir tanesidir.

LAWQzZ.jpg
OTO SES YALITIMI 8
Araçların sac kısımlarında kullanabileceğiniz titreşim ve ses yalıtım problemlerini engelleyen bir malzemedir. 1 mm ağır katman ses yalıtım bariyerinin üzerine 5 mm 180 dns sünger yapıştırılmıştır ve yapışkanlı bant ile desteklenmiştir. Malzemenin sünger tarafındaki bant sökülür ve yapıştırılır. Ebat:100 cm uzunluk,50 cm genişlik,6 - 7 mm kalınlık

PkZQZO.jpg
OTO SES YALITIMI 7

5 Mm Hafif Ses Yalıtım Ve Titreşim Bariyeri + Yapışkan Bant
Uygulanacak Yüzey Temizlenir Ve Bantlı Kısım Yapıştırılır. Oto Ses Yalıtımı 7 Ebatlar
100 Cm Uzunluk
50 Cm Genişlik
5 Mm Kalınlık

0noyoY.jpg
ADESELF
Adeself oto ses yalıtımı yolculuk esnasında dışarıdan gelen sesleri kesmek ve araçta oluşan titreşimleri engellemek için üretilmiş bir malzemedir. Adeself kendiliğinden yapışma özelliği sayesinde her türlü yüzeye rahatlıkla yapışabilir. Adeself Ebatlar: 15 Metre Uzunluk,
3-4Mm.Kalınlık, 20 Cm Genişlik.

RklQ5Y.jpg
SİMSELF
SimSelf bant Bitüm esaslı, bir yüzü Alüminyum kaplamalı kendiliğinden yapışkanlı, diğer yüzü sökülebilir film olan su yalıtım veya ses yalıtım bandıdır. Simself Bant doğal alüminyum folyo sayesinde güneş ışığından olumsuz etkilenmez. Esnekliği sayesinde eğik ve eğrisel yüzeylere de rahatlıkla uygulanabilir. Simself Bant su geçirmezlik özelliği ve kendinden yapışma özelliği ile birçok detaya pratik çözümler getirmektedir.10-15-20-30-60 cm genişliğinde ve 10 m uzunluğunda rulolar şeklinde üretilmektedir.

Va1EJB.jpg
2 CM KENDİLİĞİNDEN YAPIŞKANLI FIREX SÜNGER
not : 5 m² top halinde satılır.
Yanmaz özelliğine sahip araçlarda kullanılan esnek ve yumuşak oto ses yalıtımı. Ebatlar:
100 cm genişlik
500 cm uzunluk
Uygulama yapacağınız alanı temizleyin ve süngeri yapıştırın.
Erdinc abi bunu kendimiz yapabilirmiyiz 1 haftadir arastiriyorum yapan yer bulamiyorum.Yada toplansak birgun hepberaber yapsak.ŞAka bir yana paylasim icin tesekkurler

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Erdinc abi bunu kendimiz yapabilirmiyiz 1 haftadir arastiriyorum yapan yer bulamiyorum.Yada toplansak birgun hepberaber yapsak.ŞAka bir yana paylasim icin tesekkurler

Benim düşüncem işçiliği iyi bir döşeme ustasına yaptırmak, söküp takarken yada uygulama yaparken hasar vermek hoş olmaz..

albaykadir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim düşüncem işçiliği iyi bir döşeme ustasına yaptırmak, söküp takarken yada uygulama yaparken hasar vermek hoş olmaz..
Haklisiniz lakin bircok yeri aradim yapan bulamiyorum ziebart gibi firmalara da para bayilmak istemiyorum

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Haklisiniz lakin bircok yeri aradim yapan bulamiyorum ziebart gibi firmalara da para bayilmak istemiyorum

Çok uçuk fiyatlar ödemek gereksiz bencede. Şu aralar bende lastiklerin üstündeki davlumbazlar için pütür ve uygulayacak usta araştırıyorum. Oda oldumu sessizlik oranı baya bi artacaktır diye düşünüyorum..

erdincvarli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Ben bir iki kez Fluence aracımın kapı döşemesini sökmek için işe koyuldum. Ama bir noktadan sonra tıkanıp, zarar vermemek için vazgeçtim. Gerçi açabildiğim yerlerden gördüğüm kadarıyla oto yalıtım malzemesi 8 diye adlandırılan malzemenin muadili araçta zaten var. Sökme işini halledebilirsek ürünlerin uygulanması çok kolay. İlk tabaka, sac üzerine bitüself veya simself ekstra ısıtmaya gerek kalmadan sıcak bir havada üzerine baskı ile kolayca kıvrımlara göre şekil alarak yapıştırılıyor. Sonra üzerine firex veya diğer kalın tabaka halinde ürünlerden tercihe bağlı birisi ilave ediliyor. Tabana da uygulanmak istenilirse orada belki ürünlerden sonra oluşacak kalınlık sökülen malzemelerin uygulamadan sonra montajında yerlerine oturmasında sıkıntı yaratabilir.

albaykadir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen ben böyle bir şeye kalkısırsam bir yerden sonra tıkanmaktan çekiniyorum . Bu yüzden araştırmaya devam ediyorum uygun fiyatlı bu işi yapabilecek bir yer bulursam burada paylaşıcağım

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çamurluğun içine yapılabilecek kadifemsi bir yalıtım varmı acaba alsak yapıştırsak.

Camurluk icine davlumbazlarain disina rengi siritmiyacak halifleks kalibini gore kesip derby tarzi yapistiriciyla yapistirmistim i 20 aracim varken.tas sicratma seslerini kesmisti.