Kapı kolları (iç)

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değişim yapınca verilen kapı kolları, soyulmakta olan kapı kollarının tamamen soyulmuş hali oluyor. Yani bence hiç uğraşmayın kendiniz soyun iyice. Soymak basit zaten. Tırnağınızla kazıyıp, ıslak mendille (alkol icermeyen su ve sabunlu olanları var) temizlerseniz 1 saatinizi alır. Bakıma da fazla para vermemiş olursunuz. Ben şahsen denedim, gittim bakıma ve ücretsiz değiştirdim. Bana ekstra olarak açı kaydırıcıyı da ücretsiz verdikleri için gitmiştim yetkili servise. Sadece kapı kolları içinse inanın değmez...

Ben şimdi üzeri çizik dolu olan ve kötü görünen yerleri bu şekilde yapmaya başladım. İç kapı kollarının etrafındaki plastik kısım, şöfor koltuğundaki cam düğmelerinin etrafındaki plastik kısım gibi. Yarın hava iyi olursa devam edeceğim işleme. Fotoğraflarını koymaya çalışırım.

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Aslında dediğiniz gerçekten mantıklı, denemek lazım.;)

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde ayni sorunum vardi ve bana dönüş yaptiklarinda ayni seyi soylediler bakima geldiğinnizde degisim yapilacak seklinde oldu ancak bu soylediklerine karsi cikarsaniz olumlu sekilde yanit alirsiniz eminim benimki o sekilde oldu en azından ben bakimi yetkili serviste yaptirmayi kabul etmedim ve bu yaptıklarrinin musteri memnuniyeti acisindan cok olumsuz bi yon oldugunda ekledim ve sikayetimi bikdirdim ve beni birkac gun sonra en yakit bayi olan cetas servisinden aradilar halkla ilişkiler müdürü ile görüştüm ve servise gelmem halinde bakima girsem de girmesem de degisecegini soylediler ve iki kapi kolum da değişti

Ayrıca arkadasin söylediği gibi soyulan yerleri tamamen soyunca altindan siyah cikiyo tamemen ve ic rengi tamamen alakasiz oluyo bahriz bi sekilde göze carpiyo belirtmek isterim

Bakima yetkili serviste girmeyi kabuk etmeyin kesinlikle yaptiklari ayıplı ürünü değişmelerini isteyin mutlaka değişim yapacaklar ve yaptiktan sonra Renault merkezden arayip bayiden memnun kalip kalmadığınizi soruyorlar orasida size kalmis ;-)

Moderatörün son düzenlenenleri:

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde ayni sorunum vardi ve bana dönüş yaptiklarinda ayni seyi soylediler bakima geldiğinnizde degisim yapilacak seklinde oldu ancak bu soylediklerine karsi cikarsaniz olumlu sekilde yanit alirsiniz eminim benimki o sekilde oldu en azından ben bakimi yetkili serviste yaptirmayi kabul etmedim ve bu yaptıklarrinin musteri memnuniyeti acisindan cok olumsuz bi yon oldugunda ekledim ve sikayetimi bikdirdim ve beni birkac gun sonra en yakit bayi olan cetas servisinden aradilar halkla ilişkiler müdürü ile görüştüm ve servise gelmem halinde bakima girsem de girmesem de degisecegini soylediler ve iki kapi kolum da değişti

Ayrıca arkadasin söylediği gibi soyulan yerleri tamamen soyunca altindan siyah cikiyo tamemen ve ic rengi tamamen alakasiz oluyo bahriz bi sekilde göze carpiyo belirtmek isterim

Bakima yetkili serviste girmeyi kabuk etmeyin kesinlikle yaptiklari ayıplı ürünü değişmelerini isteyin mutlaka değişim yapacaklar ve yaptiktan sonra Renault merkezden arayip bayiden memnun kalip kalmadığınizi soruyorlar orasida size kalmis ;-)

Emre kardeşim şimdi şikayet var'a yeniden bana dönüşle birlikte neler konuşulduğunu tek tek yazdım. Bakalım müşteri memnuniyeti gerçekten var mı renault'ta.ıslık

Buda Linki....

Son düzenleme:

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi halt tabiriyle çetin ceviz cikarsan bu işin altindan kalkarsin diger turlu biraz zor gibi ;-)
Ben hakkimi aradim ve degistirttim bakalim senin sonuc ne sekilde olacak

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç yetkili servise gittiği müddetçe bu tarz jestleri yapıyorlar...
Bildiğim kadarı ile ön 2 iç kapı kolu fiyatı 385 TL, o da zam gelmediyse eğer...
Ayıplı ürün denilmesi için araç sıfır km ilk aldığında problemli olması gerekir...
Eğer değişimi kabul ettilerse bu tamamen iyi niyet garantisidir...

ucandosbik

Ahmet BAYDAR
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi halt tabiriyle çetin ceviz cikarsan bu işin altindan kalkarsin diger turlu biraz zor gibi ;-)
Ben hakkimi aradim ve degistirttim bakalim senin sonuc ne sekilde olacak

Sizin araca taktıkları kapı kolu soyulmamış şekilde miydi? Benim araca tamamen soyulmuş olan kol taktılar. Parlak falan değil. İlkokulda kullandığınız siyah silgilere benziyor dış dokusu. Ben aracı alır almaz bu değişimi yaptırdığımdan orijinal halini bilmiyorum kapı kollarının. Aslında fotoğraf ekleyebilirseniz minnettar olurum. Durum böyleyse ben de şikayet edeyim niye kandırıyorsunuz diye :)

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Az önce Maisle tekrar görüştüm arkadaşlar. Serviste bakım yaptırmadığım sürece değiştirmem imkansız. Ben öyle çetin cevislik filanda yapamıyorum maalesef. Teşekkür ettim ve kapattım.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Az önce Kayseri Gülpar servisinden yanıt geldi arkadaşlar. Aracınızın bakımını bize yaptırırsanız değişimi gerçekleştiririz, aksi taktirde değişimi söz konusu değil dediler. Şirketimizin tüm renolarının bakımını onlarda yaptırmamıza rağmen kolaylık sağlayamayacaklarını belirttiler. Yani şu an için değişim söz konusu değil en az 8000 km daha var bakıma.
Bakımla yapılacak işlemin uzaktan yakından alakası yok ama işte palavra palavra palavra...
Benimde trigeri bahane ettiler .

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bakımla yapılacak işlemin uzaktan yakından alakası yok ama işte palavra palavra palavra...
Benimde trigeri bahane ettiler .

Arkadaşlar kendi kendimi yiyeceğime oto parça sitesinin birisine sipariş verdim az önce. Sağ ve sol olarak gönderecekler. Gelince uygulama resimlerini çeker sizlere arz ederim artık. Üzerinden çıkanları da bir güzel kazıyıp gri olarak boyayacağım ve yedeğe atacağım.

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar kendi kendimi yiyeceğime oto parça sitesinin birisine sipariş verdim az önce. Sağ ve sol olarak gönderecekler. Gelince uygulama resimlerini çeker sizlere arz ederim artık. Üzerinden çıkanları da bir güzel kazıyıp gri olarak boyayacağım ve yedeğe atacağım.
Hadi hayırlısı olsun abim. Yakından görmek nasip olur;)