kapı yalıtımları

suskunn86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aslında doğru düzgün malzeme kullanmaları lazım ya o kadar para veriyorsun bide üstüne ses gelmesin soguk gelmesin die keçe falan alıyorsun sanki araba topluyoruz baştan

harbi ne saçmalık ya , sen didin çalış para biriktir git araba al , yetmezmiş gibi birde sağına soluna parça al , ama arkadaşım renoya kızıyorumda yaptığı arabayıda yapıyor yaa ,örneğin megane sport tour iç dizaynına hayran kaldım :)

tonkano

taxi driver,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımın bir kaç yerini söktüm. Ses yalıtımı anlamında çok az şey yapılmış. Özellikle vibrasyon anlamında hiçbir şey yok. Aracın tavanının sacı altta tam ortadan kayıt geçilmiş iki parçaya ayrılmış arka tarafın altına bildiğimiz oluklu mukavva yapıştırıldığı söyleyeyim. Düz sacın yamulmaması, şeklını koruması ve vibrasyon için bu yapılmış. Ön tarafın altına tamamını kaplamasa da yarısını kaplayan kaliteli ve gereken malzeme kullanılmış (kauçuk esaslı sert malzeme). Aslında bu malzemenin birçok yerde kullanılması lazım. Bunu kendinizin yaptırması lazım. Ses ve ısı yalıtımı çok zahmetli, bilgi isteyen pahalı ve zor bir uygulamadır. Çok üst segment araçlarda ancak standart olarak bulunur. Ben yavaş da olsa Fluenceme uygulamaya başladım.

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımın bir kaç yerini söktüm. Ses yalıtımı anlamında çok az şey yapılmış. Özellikle vibrasyon anlamında hiçbir şey yok. Aracın tavanının sacı altta tam ortadan kayıt geçilmiş iki parçaya ayrılmış arka tarafın altına bildiğimiz oluklu mukavva yapıştırıldığı söyleyeyim. Düz sacın yamulmaması, şeklını koruması ve vibrasyon için bu yapılmış. Ön tarafın altına tamamını kaplamasa da yarısını kaplayan kaliteli ve gereken malzeme kullanılmış (kauçuk esaslı sert malzeme). Aslında bu malzemenin birçok yerde kullanılması lazım. Bunu kendinizin yaptırması lazım. Ses ve ısı yalıtımı çok zahmetli, bilgi isteyen pahalı ve zor bir uygulamadır. Çok üst segment araçlarda ancak standart olarak bulunur. Ben yavaş da olsa Fluenceme uygulamaya başladım.

uygulamaları ve eksik yerleri resimli olarak görebilirsek cok seviniriz... Bilgi için sagol.

darkzine_metal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yol sesi ve motor sesi konusunda bence aracımız çok iyi özellikle ford kullanıcıları beğeniyolar bizim araçları