Kapıların kendi kendine kilitlenip açılması

ersel61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese iyi forumlar.. yaklaşık bir ay önce almış olduğum 93 model renault9 broadway aracımla ilgili bazı şikayetlerimi dile getireceğim. yardımlarınızı talep ediyorum.. öncelikle gerek seyir esnasında olsun gerek araç rölantide çalışır durumda olsun kapılar kendi kendine kilitleniyor. hatta bir keresinde aracın kapıları kaplıyken ve çalışır durumdayken kilitlendiğinden dolayı dışarda kalmışlığım bile oldu. kilitlenen kapıları belli bir süre geçtikten sonra(ki karar tutmuyor bu süre) kendi kendine açıyor. yine araçta seyir esnasında iken dörtlüler kendi kendine yanıyor ki bu durum da karar tutmuyor. kafasına göre yanıyor. bazen üç sefer normal şekilde yanıyor ve duruyor bazen seri bir şekilde yanıyor bazen iki sefer vs... sorunumuz nedir acaba. bu sorunumu uygun bütçeyle beraber nasıl giderebiliriz. malum öğrenciyiz. hepinize teşekkürler

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle aileye hoşgeldiniz. Sizi üye tanıtımda tanıma şansımız olursa daha hızlı ve sağlıklı bir forum adımı atmış olursunuz. Sorununuz için şunları da yazarsanız. Araç 93 model o yüzden düğme ile içerden kilitleme özelliği olan ama elektronik olmayan bir araç siz araca ya da önceki sahibi merkezi kilit sistemi gibi eletronik bir şeyler taktırmış mı ? ekleme var mı araçta kısacası

ersel61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
doğru kendimizi bir tanıtalım..evet aracın uzaktan kumandası var. kapatıp açabiliyorum. kumandada herhangi bir sorun yok

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
doğru kendimizi bir tanıtalım..evet aracın uzaktan kumandası var. kapatıp açabiliyorum. kumandada herhangi bir sorun yok

Tamam sorun basit bir kısa devre gibi gözüküyor taktırdığınız ya da takılmış olan bu uygulamanın ya servisine ya da aracı iyi bir elektrikçiye götürürseniz bu sorunu kolaylıkla çözecektir :eyv

ersel61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
uzaktan kumanda beyninin değişmesi gerekmez değil mi. zira fiyatlarına internette baktımda 80 90 tl arası :)

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
uzaktan kumanda beyninin değişmesi gerekmez değil mi. zira fiyatlarına internette baktımda 80 90 tl arası :)

Benim düşüncem önce bunun bağlanan sigortalarından yaptığı malum yağmur ve kış geçiriyoruz ve nem den dolayı sigortaları ıslanmış ya da nem yapmış oksitlenmiş olabilir o da yanlış işlere imza atıyor aracında :eyv

ersel61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
inşallah dediğiniz gibidir :)

ugurkrdg42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slm kardes ben kapiyi acinca 3 4 defa dortlu yanip soner ve ayrica aractan indikten 15 saniye sonra kendini kilitliyo sadece benim anladigim cocuk kilidinden acinca yada kilitleyince kendini kilitlemiyo onuda tam cozemedim ama

ersel61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Inince 15 saniye sonra kilitlenmesi durumunu deneyecegim

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eğer sürekli kendi kendine aç kapa yaptırıyor ise tetikleme sıkıntısı var.şöyle dene onuda anahtarla şöför kapısından açma kapama yaptırdığında diğer kapılara açma kapama yaptırıyomu? eğer yaptırıyorsa tetikleme çalışır durumda.şöför kapısını sök kilit motoruna giden tetikleme uçlarını iptal et sıkıntın çözülür.
bunun yanında bu işlemi yapmadan diğer kapıların tam açıp kapama yapıp yapmadığınıda kontrol et.bitanesi kapama yapmazsa geri tetikleme yaptığından tekrar açtırır kapıları.
yada elektrikçine git hemen halleder.
basit bi işlem