Kapıyı SERT Kapatma Hastalığı

AyazVR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabamı yeni aldım.(Fluence) 2012 model touch.Arabayı yeni aldığımdan dolayıda kapıları çok yavaş kapatıyorum ve haftada 1 yıkatıyorum.Arabama bindirdiğim tanıdıklarım ve ailem çok sert kapatıyolar.canım acıyo sinirleniyorum.ailemi defalarca uyardım sert kapamayın diye ama her defasında inadına mı yapıyolar billmiyorum çok sert kapatıyolar.Gavurun malı sanki:mad:.Tanıdıklarda sert kapatıyo uyarırsamda alıncaklar vs bu konu hakkında ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.:soru

:r:f:c
renorenorenorenorenorenoreno

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabamı yeni aldım.(Fluence) 2012 model touch.Arabayı yeni aldığımdan dolayıda kapıları çok yavaş kapatıyorum ve haftada 1 yıkatıyorum.Arabama bindirdiğim tanıdıklarım ve ailem çok sert kapatıyolar.canım acıyo sinirleniyorum.ailemi defalarca uyardım sert kapamayın diye ama her defasında inadına mı yapıyolar billmiyorum çok sert kapatıyolar.Gavurun malı sanki:mad:.Tanıdıklarda sert kapatıyo uyarırsamda alıncaklar vs bu konu hakkında ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.:soru

:r:f:c
renorenorenorenorenorenoreno

Bende sizin gibi uyariyordum her seferinde bir kere sert cikisinca bir daha yapmaz oldular.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

AyazVR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende sizin gibi uyariyordum her seferinde bir kere sert cikisinca bir daha yapmaz oldular.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Eninde sonunda bende öyle yapıcam.Çünkü insanca uyarıyoruz anlamıyolar:sinirli

AyazVR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapıyı sert kapatmamaları için bi aksesuar vs biliyor musunuz?
yada alıyım mı?

ahirena

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu benimde başıma geldi. Eski arabam lada vega idi. Kapı fitillerini değiştirmiştim. Sert kapatmayınca kapanmıyordu. Fluence'de ise küt diye kapatıyorlar. Belki kapı fitilleri yumuşamıştır diyerek değiştirebilirim. Onun dışında yavaşlatan birşey duymadım.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Senin yine iyi ben de 94 model mercedes s320 vardı kapıları vakumlu,yani hafif kapatıyorsun, geri kalan kısmı kendi çekiyordu.bilmeyen kişi binince bu kapı kapanmıyor deyip bi kaç kere vuruyordu anlatana kadar fitil oluyordum, eğitim vermem gerekiyordu, birde vakum sistemine zarar veriyordu.seni çok iyi anlıyorum.

Gökda

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı olay benimde başıma geldi... hata baya bir gözlem yaptım bunu özellikle haset olan insanlar çokça yapîyor...ve bu gibi insanlar özellikle arabaya binerken siyah plastik yerlere inatla basarlar o... açıkcası ben çözümü o insanları arabaya bindirmemekle buldum..şimdi bunu açıklamaya çalışsan ne kıymetli araban var dicek yani direk kestirip attım... hayatımda başkasının arabasının ne kapısını hızlı kapattım nede kirlettim bu tür olaylarda başa gelince çok can sıkıcı olabiliyor...

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı dert bendede var.
eski araçlarda kapı sert örtülürdü yoksa tam kapanmazdı.
şimdikilerde makul bir hız yeterli.
zaten açık kalırsa uyarı ses ve yazıları çıkıyor.

onlyciihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
torpidoya kapıyı yavaş kapat gibi bir yazı yazılabilir veya araca binerken kapı kolunun oralara cam dibine de ufak bir uyarı olabilir