Kapüşonlu Yayalara Dikkat Edelim!

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Takıntıların zaman zaman insanı belalardan koruduğuna inanıyorum, dün akşam da böyle bir olay oldu.

Saat 22 civarı, ofisten metroya kadar olan yol o saatte ıssız olduğundan öğrencimi yakın bir yere kadar bırakıyorum. Tam onu indirip hareket ettim, boş ve kıvrımlı bir sokağın sağ kaldırımında irice biri kafasında kapüşonuyla yürüyor. Hani sağa ve sola doğru açılmış ayaklarla yürüyenler vardır ya bir sağa bir sola yönelmiş gibi görünürler.
Bendeniz karşıdan karşıya geçeceğim zaman ya da boş sokakta mutlaka kapüşonumu çıkarırım, o yüzden dikkatimi çektim sanırım ... veee... ben bunları düşünürken pat bir sol hamleyle önümde buldum kendisini, çok yavaş ilerliyordum allahtan çünkü ona rağmen ani frenle ancak değmeden durabildim. Kornaya hafifçe bastım, şaşkın şaşkın baktı, eliyle tamam gibi işaret yaptı ve karşıya geçti.

Bu başlıklar, insanda at gözlüğü işlevi görüyor resmen, sağdan, soldan geleni görmüyorlar, kafayı çevirseler bile kapüşon sabit kalıyor zaten vücut dönmedikçe.

Kaldırımda giden insana hafif korna bile çalmanın alemi yok diye geçirmiştim içimden ancak önümde bulunca birden kesinlikle uyarı anlamında basmam lazım diye düşündüm, siz olsanız ne yaparsınız? O saatte boş bir sokakta önlem olarak kornaya dokunmalı mı?

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Dikkat etmek lazımm bizimde çok başımıza geliyor gün içerisinde..

*İstanbullu

Çılgın Kangoocu-009,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kafası kim bilir nerdeydi oluyor böyle vakalar çok oluyor

SerhanÇELİK

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Yolda Salkım Saçak Yürüyen Sağına Soluna Bakmadan Yürüyen Birde Dengesiz Dengesiz Hareket Eden Kapüşonlu Tiplerin Kolları Ayna Darbelerime Maruz Kalıyor Kornaya Basmama Rağmen Kenara Çekilmeyenlere İyice Gıcık Olduğumdan Gaza Yüklenip Koluna Çatadanak Aynayı Geçiriyorum Hiç Acımam Yoktur O Konuda Sabırda Bir Yere Kadar

ozkan2614

Özkan ÇELİK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben öyle bir durumda karşımdakini ürkütmemek için sellektör yapıyorum veya hafif bi ara gazı varlıgımı hissetsin yeter

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Yolda Salkım Saçak Yürüyen Sağına Soluna Bakmadan Yürüyen Birde Dengesiz Dengesiz Hareket Eden Kapüşonlu Tiplerin Kolları Ayna Darbelerime Maruz Kalıyor Kornaya Basmama Rağmen Kenara Çekilmeyenlere İyice Gıcık Olduğumdan Gaza Yüklenip Koluna Çatadanak Aynayı Geçiriyorum Hiç Acımam Yoktur O Konuda Sabırda Bir Yere Kadar
serhan ama bu adam/kadın damdan aman kaldırımdan düştü önüme, bir şey değil sonra eve gelince düştüm kaportanın üzerine atlamış olaydı göçmüştü :D

işin şakası tabii, kimseye zarar gelmesin asıl olan.

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
ben öyle bir durumda karşımdakini ürkütmemek için sellektör yapıyorum veya hafif bi ara gazı varlıgımı hissetsin yeter

kaldırımda arkası dönüktü birden yengeç gibi yanlamasına sol hamleyle attı yola kendini, gerçi korna konusunda sürekli kulaklıkla dolaşanlara işlemiyor, sellektör iyi fikir sanırım:eyv

SerhanÇELİK

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
34-İstanbul
serhan ama bu adam/kadın damdan aman kaldırımdan düştü önüme, bir şey değil sonra eve gelince düştüm kaportanın üzerine atlamış olaydı göçmüştü :D

işin şakası tabii, kimseye zarar gelmesin asıl olan.

hehe hehe Kaporta Giderdi Vallaha Çiğdem Abla hehe hehe Ama Ben Ciddiyim Aynayı Kollarına Vurma Konusunda Bir Anda Çat Diye Bir Ses Geliyor :D İlerde Durup Aynamı Açıyorum Yoluma Devam Ediyorum

edo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hem kapüşonlu hem de kulaklıkla müzik dinleyenlerden daha çok korkmak lazım..

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
hehe hehe Kaporta Giderdi Vallaha Çiğdem Abla hehe hehe Ama Ben Ciddiyim Aynayı Kollarına Vurma Konusunda Bir Anda Çat Diye Bir Ses Geliyor :D İlerde Durup Aynamı Açıyorum Yoluma Devam Ediyorum

geçenlerde annem yanımdaydı, vardığımız sonuç: biz yaya da olsak, araçta da olsak hep sakınan tarafız, karşımıza da ya ... sürücüler ya da yayalar çıkıyor. sanki koyun otlatır edasıyla akıcı trafiğin ortasına atlayan ve caddeyi verev/çapraz geçenleri anlayamıyorum, neden, neden? :) ama onlar bile artık sorun değil, böyle pat diye atlamasınlar da :(