Kaput, ayna, ön tampondan şeffaf folyo sökümü nasıl yapılmalı?

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Koruyucu film nasıl sökülür şöyle bir yol izleyebilirsiniz yazı bekleyemem derseniz . Kaputa ılıktan biraz sıcak su dökün derim çaydanlıkla , daha sonra fön makinesi yada ısı tabancası yardımı ile ısıtarak köşelerden çıkartmaya başlayın ama o film komple çıkmıyor hele birde eskimişse her santimde bir kopuyor , kolay çıkmıyor :) Yapışkan izi kalır kaputta onuda gaz yağı yada mazot ile temizleyebilirsiniz sonrasında polisaj ile cila uygulamasından geçirerek halledebilirsiniz ama öncelikle aynalardan başlayın derim :)

Filmlere gelince ben kışları filmleri sökerim hep . Şimdi kış bitiyor diye kendim film çektim yeniden ama yan camları normal filmin ucunu açıyorum camın bittiği yerden çekip çıkartıyorum . Camda filmin izi kalıyor bazen tamamen kalıyor bu film kalitesiyle alakalı onuda ispirto sıkıp sildiğinizde tamamen çıkıcaktır yada camsil sıkıp kart vb bişeyle hafifçe kazıyarak kolayca lekeleri çıkartabilirsiniz . En son arka camı sökün , sökmeden önce yan camları sökerken arka cam rezistansını çalıştırıp camın ısınmasını sağlayın , rezistanslar sıcak olucağından kopma riski olsada en aza iniyor :)