Kaputu açıp aküyü çalmışlar

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sabah sabah aracı bir çalıştırayım kendisine gelsin dedim. Demez olaydım. İki üç çevirmeyle ışıklar sönüverdi. Bir akü sonuna kadar bu kadar mı kullanılır kardeşim. Azıcık bıraksan yaqw. Neyse oğlumun aracından aktarma yaparak çalıştırdık aracı. Geldik sanayiye ve başladık araştırmaya. Üzerindeki akü bosh 60A 480ccca idi. Bende bu yönde araştırma yaparken servisim dedi ki, ağabey gel bunun 540 veya 600cccA olanını tak. Neden diye sordum, plakaların arası daha sık olur ve daha uzun ömürlü olur dedi. Marka olarak ta İnci, Varta, Mutlu ve yine Bosh'u önerdi. Gittim akü bayilerine sordum soruşturdum ve 60A 540cccA İnci aküyü 160 TL ye aldım. Eski aküyü bırakmak şartıyla. 72A alacaktım aslında ama yerine geçirmekte çok uğraştık bir türlü oturtamadık. Şu an 60A İnci akü takılı ve daha anahtarı kontağa yanaştırıken çalışıyor. Maşallahı eksik etmeyelim dostlar.12 3

Moderatörün son düzenlenenleri:

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Başlığı görünce eyvah Hakkı abinin aküyü çalmışlar dedim :)
Geçmiş ve hayırlı olsun abi iyi günlerde kullan...,:eyv

Y_nokta_T

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
baabaa akü yokhh :)

Vefa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Havalar soğuyunca zayıf aküler son nefeslerini vermeye başladı.
Akü 3-4 yıllık oldu ise gidip ölçtürmek veya göz ile kontrol etmek lazım. Nasıl yapıldığını bilmiyorum, bilen varsa yazsın istifade edelim.
Bir de kaliteli bir takviye kablosu alınmalı. Bim vb. yerlerde satılanlar iyi değil gerekli akımı vermiyor.
Dizel hafif ticarilerin orjinal kabloları daha iyi.
Bir de akşam aracı stop etmeden önce elektrik tüketen far, fan vb. cihazları kapatıp biraz gaz verip birkaç dk çalıştırdıktan sonra kapatmak iyi olur deniyordu.

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Aynen bende Usta gibi başlığı okuyunca Hakkı beyin akünün yerini değiştirmişler sandım. Akülerin ortalama garanti süresine göre 2 yıl sonrasında sıkıntı sorun çıkartma olasılıkları artıyor. Yeni akünüz ile ışıl ışıl mutlu günler dilerim.:eyv

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güle güle kullan Hakkı abi.:eyv

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Başlık biraz muzip oldu ama, olayı daha güzel anlatmak için öyle kullandım.

poseidon999

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaputu açmışlar bi de aküyü çalmışlar, kaputu açtınız bari aküyü çalmayın, yok aküyü çalmamış olsalar...:eek:

Bu arada dün akşam haberlerde çıktı.
Tofoşların akülerini çalıyorlar. Hafif asılınca kaput çıkıyor 30 saniyede de aküyü alıp gidiyorlar.
:)
Neyse hayırlı olsun.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı uğurlu olsun Hakkı abi güle güle kullanasın :eyv Aslında sevmem o markayı ama madem Hakkı abimiz takmıştır bizede düşen mutlu-silver'ı söküp yerine inci takmaktır :))

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Abi hayırlı olsun korkuttun bizi.

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi