Kar yağdı güzelde şu kardan yazlık lastiklerle çıkılır mı?

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kar hala yağdığına göre rahat çıkar.Taze kardan korkmayın :) Düz yolda çok rahat gider .

Resimdeki alandan kaymadan çıkması gerek.Ben çıkarım :) Kayseri de çok kullandım.Burağın dediği gibi kendinize güvenin.

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet dostlar yorumlarınız için teşekkürler lastiklerin fazla aşınmamasından sanırım gayet güzel bir performansla çıktım bu kar yığınından. açıkcası bende beklemiyordum bu performansı olduğu yerde pati çeker yada sağa sola atar kayar diyordum ama başarılı şekilde çıktık. hazır çıkmışken biraz test edeyim dedim.

üzerinde fabrika çıkışlı continental lastikler var , 1. viteste gaza fazla yüklenmeden kalkışlarda sıkıntı yok rahat kalkıyor karlı zeminde ama gaza yüklenirseniz pati çekmeye başlıyor ve esp ışığı yanıp sönmeye başlıyor. gene aynı şekilde yavaş şekilde yapılan frenlemede duruşu iyi ani frenlemelerde kızaklanmaya başlıyor.

genel olarak beklediğimden üstün bir performans sergilediğinden ben bu parkur için memnun kaldım.

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yokuşda çıkıyor mu :)

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yokuşda çıkıyor mu :)

deneme şansım olmadı ama yokuşun ortasında durup kalk dersen bence kalkmazdı ama belli bir hızda ilerlerken sorun çıkartmaz diye düşünüyorum. birde senin istediğin % kaç eğimli yokuş?

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fazla değil 5% gibi, zaten çok fazla olursa hele ki dediğin gibi durup kalkmaya çalışsan kışlıklarda işe yaramaz. Kayınbabamda hala conti. nin yazlıklarını kullanıyor ama dişler dolunca çok riskli, taze karda belli olmaz belkide diğer türlü tehlikeli :)

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendede yazlik conti var fazla karda pek bi ise yaramiyo, petlas vardi o daha iyiydi sanki.

Sent from my iPhone using Tapatalk

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim öğrenmek istediğim yolda kar yağmaya başlarsa mesela ne olur idi. ben kesin yolda kalırım diye düşünüyordum. ama gördüm ki düz yolda kar yağışı başlayıp da yerler kar tutsa bile zorlanmadan varış noktama yada en yakın sığınacak bir yere varabilirim.

kar çorabı almayı düşündüm bir ara alıp onuda deneyecektim bir kaç olumsuz yorum okuyup birde kullanan aktif kişiler bulamayınca biraz erteledim. şu plastik kelepçeleri gördüm onlarda çok çabuk kopuyor herhalde yolda hep kopmuş bu renkli kelepçeler var anladım ki onlarda dertli o anı kurtarmak için.

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğim olmadığı sürece ve kar taze ise araç düşük hızda hareket eder problem olmaz, ama durmaya çalışırken sorun oluşturur. Kimse yokken problem değilde aniden durulması gereken bir anda yapacak birşey olmaz.

Kelepçeler, çoraplar geçici çözüm. Kelepçelerin kaliteliside var kopmazda ama fiyatlarına lastik alırsın daha iyi.

Kar pençesi var, pahalı ama zincirden daha iyi.Hızlıda gidebiliyorsun buzda da sıkıntısı yok, titreşimde yok snowcut ınki var bende.