Karavan cekme

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar. Neyler aracim flu 1.5 dci 110 ps 2012 model. Karavan kiralamak istiyorum. Ancak ne youtube de ne de baska sitelerde flu ile ilgili bilgi bulamadım. Sizce fluence karavani ceker mi. Kac kg altinda sorun yasamam karavanda. Yolcu da olacak tabi. 2 yetiskin bir cocuk. Ort 160 kg . 170 kg. Araciyla karavan ceken oldumu veya dusunceleriniz nedir

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ufak mini yarım tek teker karavan çeker ama dediğim gibi bizim bir kaç modelde Fluence dahil ön salıncak burçları dikine, aşırı ağır olursa çekişde yada frenlemede ön salıncak burçları zarar görebilir. Yapı ve konumlandırılma şekli itibari ile zarar görmeye çok müsait çatlayabilir, yırtılabilir. Yan sanayisi 150-200lira civarı (tavsiye etmem) fakat orjinal mais 950lira civarı fiyatı var. Ayrıca karavan çekmek için çeki demiri lazım, ruhsata işletmeniz şart.

Fluence salıncak aşağıdaki gibidir. Ön burç da dikine durdugunu görebilirsiniz.
545018194r-fluence-sol-alt-tabla-salincak-orjinal.jpg

Eğer ön salıncak burcu alttaki cliolardaki (clio4);gibi olsa sıkıntı olmazdı. Bu şekilde olduğunda çok daha dayanıklı oluyor.
Nd9GcR89gLIFdmef-gX__zgKNh7EYt7ZMBrrb6I4w&usqp=CAU.jpg

Son düzenleme:

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ufak mini yarım tek teker karavan çeker ama dediğim gibi bizim bir kaç modelde Fluence dahil ön salıncak burçları dikine, aşırı ağır olursa çekişde yada frenlemede ön salıncak burçları zarar görebilir. Yapı ve konumlandırılma şekli itibari ile zarar görmeye çok müsait. Yan sanayisi 150-200lira civarı (tavsiye etmem) fakat orjinal mais 950lira civarı fiyatı var. Ayrıca karavan çekmek için çeki demiri lazım, ruhsata işletmeniz şart.

Fluence salıncak aşağıdaki gibidir. Ön burç da dikine durdugunu görebilirsiniz.
545018194r-fluence-sol-alt-tabla-salincak-orjinal.jpg

Eğer ön salıncak burcu alttaki cliolardaki (clio4);gibi olsa sıkıntı olmazdı. Bu şekilde olduğunda çok daha dayanıklı oluyor.
Nd9GcR89gLIFdmef-gX__zgKNh7EYt7ZMBrrb6I4w&usqp=CAU.jpg
Anladım. Sıkıntı o zaman. Teşekkür ederim

Sercanin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladım. Sıkıntı o zaman. Teşekkür ederim

Bir araç karavanı çekme Hesap şöyle:*Azami Yüklü Kütle — Katar Azami Kütle=Çekebileceğiniz ağırlık.*Bu bilgileri ruhsatınızda veya arabanın kapılarının iç kısımlarında bulunur. Bu siteden bakılır: *https://towcar.info

Ayrıca aracın beygirinden daha çok torku önemli. 200 nm üzeri torku olan dizel araçlar 750kg altı karavanları çok rahat çekebilir diyor karavanla uğraşanlar