Karbüratör Temizliği, Devirdaim Pompası Değişimi

Maslaniak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar geçen perşembe devirdaim pompası değişimi için sanayiye gittim, karbüratörü de temizlettim masrafları bilginiz olsun diye yazayım dedim.
Devirdaim pompası oem marka:30 tl
Karbüratör emiş keçesi: 5 tl
Karbüratör kapış keçesi : 10 tl
Karbüratör şamandıra memesi: 20 tl
Karbüratör conta takımı: 5 tl

İşçilik 125 tl. işçilik biraz fazla geldi ama ilk defa gittiğim bir yerdi.. avans ve gaz ayarı da yapıldı.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bakımınız hayırlı olsun en azından aracın rahatlamasına, aklınızda da bu gibi sıkıntıları uzun süre tutmazsınıza gerek kalmadı :eyv

Maslaniak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabanın gaz yememesinden dolayı temizlettim karbüratörü ama sorun giderilmedi yanlız 3000 devir üstü mükemmel çekiş arttı, 1 ve 2. vitesteyken yani düşük devirde gaz bastığımda bir ara araç stop edecek gibi oluyo biraz sağırlaşıyo devir zar zor 2500 e doğru çıkıyo ondan sonra gaz yemesi normal 1500-2000 devir arası neden gaz yemiyo araştırma içerisindeyim. bilgisi olan arkadaşlar mutlaka fikirlerinizi bekliyorum.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rölanti kontrol ettirdin mi ? bir de devir olarak 1 vitesi ve 2 vitesi 2000 devirin altında çevirirsen atmosferik motor olduğundan sağır gibi hareket eder !

Maslaniak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rölanti de sorun yok, avansını gaz ayarını distrübütör açısını hepsini yeniden yaptılar 2 aydır yapıyo bunu. bu halde de kullanıyorum ama rampada sorun oluyo arada.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rölanti de sorun yok, avansını gaz ayarını distrübütör açısını hepsini yeniden yaptılar 2 aydır yapıyo bunu. bu halde de kullanıyorum ama rampada sorun oluyo arada.

rampa çıkarken bir alt vitesde devrinizi alıp bir sonraki vitesle rampadan kurtulacaksınız ve tahmin ettiğim kadarıyla da böyle yapıyorsunuzdur. ancak bu sıkıntı hoş bir durum değil sizin açınızdan ...

o.lut03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rölanti kontrol ettirdin mi ? bir de devir olarak 1 vitesi ve 2 vitesi 2000 devirin altında çevirirsen atmosferik motor olduğundan sağır gibi hareket eder !
Sorun olduğu kesin benim aracimda böyle değil ama dediğiniz de doğru tabiki