Karbüratördeki bu metal borunun işlevi nedir ?

asicocuq42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
adsz5w.jpg

Arkadaşlar kafama takılan bir soru resimdeki kırmızı ile yuvarlak içine aldığım sarı metal küçük borunun karbüratör üzerindeki işlevi nedir ? Benim aracımda bu metal boşta duruyor. takılması gereken bir hortum mu var bu boruya, yoksa boşta mı durmalı ? Aracı aldığımda boşta idi.Bir bilgim olmadığı için elimi sürmedim. Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
buyuk ıhtımal benzın dönüşüm veya hava extra emiş borusudur, varsa yakıt borusu hattında karşılığı olmalı... yada extra hava-motoryağ karışımı emiş olabilir... bilenler,ustalar anlar...:eyv

images
images
73814972nc6.jpg

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzin Girişi Olarak Biliyorum O Boşta Duruyorsa Araç Benzinde Çalışmaz Samara İle İzmir'den Dönerken Bu Borunun Kafası Kırılmıştı, Kızgın Motorun Üzerine Aka Aka Bir Hal Kalmıştı, İyi'ki Yakmadık Aracı.

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
klima için benzin girişi de olabilir :S
tam detay bilmesem de, karbüratör üzerinde 2 benzin girişi bulunuyor bazı araçlarda.. birine benzin hortumu bağlı. diğeri boşta (çünkü klima yok :D ) klimalı karbüratörlü modellerde oraya benzin hortumu takılıyor bildiğim kadarı ile... (böyle bir durum var ama o giriş, bu giriş mi? net olarak emin değilim)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzin içindir .

onur-d

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
boşta duruyor diyorsun eğer oradan benzin girip çıkmıyorsa :D % 1000 vakumdur otomatik jigle için olabilir

renault353

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bildiğim kadarıyla arabayı stop ettiğinde kalan benzini dışarı atıor ve ucu normalde de boşta

@cotech

Cihangir BAŞEL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yakıt giriş hortumu..

renault353

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dışarı atıyor derken motor bloğunun üstüne mi atıyor benzini ?
usta öle demişti sonra ben oraya uygun bir boru takarak ucunu tamponun köşesine indirmişitm.