Karda Fren Kitlenmesi

jarni

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
El freni cekek vaziyette balata donar takili kalir onu anlarimda , Balatalarin acik vaziyette donupta aaracin fren yag basincinin bunu buz tuttuysa eger kiramamasi garip ki istanbulda o kadar buz yok erzurumda bole bisi olmuyor ist nasi olacak yag donmasi diye birsey de bence olmaz olsa erz olur farkli bir sikinti olabilir fren pedali sertlesti dediniz galiba bu arac stop halde pompalayinca sertlesiir onun gibimi farkli mi? Yanlis anlamayinda fren lambalarinin yanmadigini nasil gordunuz

El freni cekik degil viteste düz yolda park halindeydi aksam cıktıgımda bu durum oldu. fren lambalarının yanmadıgınıda arkamdan gelen aractan anladım fren tutmadıgında el frenini cekmeyi düşünürken dikizden arkamdan araç geliyormu diye baktım o anda ayagım frendeydi ve arkamdaki araca ısık yansımıyordu. Bilmiyorum artık bi sonraki karda kısta boyle birsey yaparmı.

bebegimat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sıkıntıyla yazın bende iki defa karşılaştım, kırmızıda duran araçlara arakadan çarpacaktım, son anda sağdaki boşluktan sıfıra sıfır kaçıp yolun ortasında durabildim, servise gittim herhangi bir sıkıntının olmadığını söylediler, bayadır da tekrarlamıyor...

okansaykun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayni durum basima geldi aracim incelemede 2 kere yasadim ve az daha kaza yapiyordum ancak bilgisayar kontrolunde birsey cikmiyor clio4 var sizin aracinizin modeli nedir sorun tekrarliyormu

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstadım aracın park halindeyken el freni çekik halde bıraktıysan eğer frenler diskler donmuştur birbirine yapışmıştır.

Ayrıca karlı ve buzlu havada ilk defa mı kullandınız aracı yoksa hep mi böyle eğer yerde aşırı derece kar yada buz varsa eğer frene bastıgınız gibi zaten abs'ye girmesi gayet normal frene yavas yavas basmak lazım karlı yolda zaten freni kullanmamak gerekir aracı viteslerle yavaşlatmak gerekir

okansaykun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim icin mi yazdini bilmiyorum ama benim yasadigim durum karli havada yasanmadi normal isidaki gunde yasandi

elpida

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş