Kart okunamadı hatası

umutguzey

Adana,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese iyi sürüşler.ARACA kartı takıyorum kart okunamadı hatası veriyor biraz ittirince okuyor.bu seferde kapatmak için iki defa stoba basmamı istiyor sorun nedir acaba fikri olan var mı

erayoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Aynı sorun bende de oldu kart okuma yeri arızalı dedi servis 340 tl masraf çıkardı dedim ki hocam nasıl bozuluyor orası ya abi anahtar bozuluyor orada burayı bozuyor falan dedi 2 anahtarım vardı birisi sorunsuz diğeri sizin ki gibi çalışıyordu yani ya anahtarı değiştirmem gerekiyordu ya okucuyucuyu...

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
""hocam nasıl bozuluyor orası ya..... ya abi anahtar bozuluyor orada burayı bozuyor.....""
nası bozuyo yaa... sıfır araba ya... :cool:

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kart gidicidir muhtemelen.

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
olmadı, kartı söktür, kontak anahtar takdır beya... yemişim kartını hesabı... :cool: 340 TL ye kaçtene kontak anahtar alınır aga...

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Stop ederken 2 kere start istemesi de kartı okuyamadığından.Araç stop etmeden kartı üstünden çekin gene aynı durumla karşılaşırsınız stop için çift dokunuş gerekir.Yedek kartınızla deneyin sorun düzelmezse okuyucu arızalı demektir..

umutguzey

Adana,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kartı takarken altına küçük bir kağıt sıkıştırıyorum sorun düzeliyor.

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Okuyucunun içinde kartı sabit tutan tırnaklar var sağ ve sol kenarda.Karı bazen çapraz iterken onlar kırılabilir.Sizde de öyle bir durum varsa sarsıntıdan dolayı okumama prblemi oluyordur.Okuyucuyu bi söktürseniz ona kesin çözüm üretirler anahtarcılar veya elektrikciler..

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Okuyucunun içinde kartı sabit tutan tırnaklar var sağ ve sol kenarda.Karı bazen çapraz iterken onlar kırılabilir.Sizde de öyle bir durum varsa sarsıntıdan dolayı okumama prblemi oluyordur.Okuyucuyu bi söktürseniz ona kesin çözüm üretirler anahtarcılar veya elektrikciler..

Benim kart yuvada gevşek duruyor mesela :)Bİr ara servise gösterecem .
ama kart okunamadı demiyor .