Karter tapasını açmak

kali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar.Araçın yağını kendim değiştirecegim.Fakat karter tapasına uygun anahtarım yok.Bu anahtarı nereden temin edebilirim?Tapanın ucu kare şeklimde.Tapayı çıkarırsam gerisi basit.araç clio sembol 2006 1.4

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kurbağacık anahtarıyla yapabilirsin. Ama tavsiye etmem çünkü eğer tıpayı tam sıkamazsan yağ kaçırma ve hatta tıpayı attırma tehlikesi var. Motor elden gidebilir, bedava değiştiren yerler var. Orada değiştirt daha iyi.

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana soracak olursanız madem parçaları kendiniz aldınız gidin bir tamirciye güzelce değişir elinize verir ve 30 liranızı alır karter tapasını sökecek anahtarı nerden temin edecek kadar bilginiz yoksa eğer bu işi hiç kalkışmayın.
Neden derseniz diş sıyırır bu sefer cok ciddi ugrasmak zorunda kalırsınız yada tam kapatamaz yağ kaçagı olur motoru kucaga alırsınız

En iyisi dediğim gibi tamirciye gidin verin parçalarınızı değiştirsin sizden alacagı para da 30 liradır:)

He illa ben değişicem diyorsan büyük hırdavat toptancıları var bulabilirsin oralarda normal mahalle arasındaki nalburlarda bulamazsın