Kasislerde amortisörlerden lokurtu sesi gelmesi.

urall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkadaşlar.

bu gün sanayiye gittim. araç kasislerden geçerken, lokur lokur amortisörlerden ses geliyordu. bunu çözmeye gittim. fakat, gelin görünkü bana korkunc bir fiyat çıkarıldı. korkunç dedim. çünkü bana bayağı fazla geldi. sizlerden beklediğim yazacağınız cevaplara göre hareket etmeyi düşünüyorum. sonuçta bu parayı yoldan toplamıyoruz.

gelelim fiyatlar konusuna. ustanın dediği 2 amortisör. patlak dedi değişmesi gerek. amortisörün patlak olduğunu nereden anlıyoruz arkadaşlar kendimizin anlayabileceği bir yol yokmu.

bilyalar değişecek dedi, takoz değişecek dedii, körükler değişecek dedi, 2 uç lastikler değişecek dedii,. bunlar değişince ses kalmayacak ta dediii. :)

şimdi bunların fiyatlarını yazayım.

2 amortisör gazlı imiş.. fiyatı: 220.00 tl, bilyeler: 40.00 tl. takozlar:100.00 tl.., körükler:20.00 tl.., 2 uç lastik :10.00. tl. parça fiyatları bunlar. toplam 390.00. tl parça fiyatı çıkarıldı.

ustanın kendi el emeğide 100.00.. tl ni alırım dedii. etti 490.00. tl

şimdi arkadaşlar bu fiyatlar normalmi, değilmi. engin bilgilerinize ve görüşlerinizi bekliyorum.

kazasız belasız günler dilerim.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
URAL öncelikle aracın modeli ve değişecek psrçaların referans ya da tam adlarını özelden at bakalım yardımcı olabilecekmiyiz artı hangi şehirdesin

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normal değil Adam ses gelecek her yeri değiştiriyor demekki Usta değil.. Ankara da bu işlemi 200 tl ye çözersin Usta baya bi uçmuş..

urall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
URAL öncelikle aracın modeli ve değişecek psrçaların referans ya da tam adlarını özelden at bakalım yardımcı olabilecekmiyiz artı hangi şehirdesin

lm arkadaşım.

aracı 1996 model tek nokta enjeksiyonlu, energy motor dedikleri motora sahip olup , sedan tipidir.

parçaların referans numarasını bilmiyorum. usta ile birlikte parçacıya gittik. o söyledi isimleri ile . parçacıda fiyat çıkardı.

aynen listede yazıldığı gibi . bende yazdım. okadar.

teşekkür ederim.

turbogtr55

Ahmet KAYMAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lokurtu diye tabir ettiğiniz ses tahmin ettiğim ses ise... fren sisteminde oluşan bir boşluktan geliyor... diskler değişince sesi kesiyormuş ama diskleri tornalatmıştık.o yüzden değiştirmedim... usta bir kaç ayar ve balataya taşlama falan yaptı ses kesildi (25 tl) disklerde 40 tl ye tornada düzeltilmişti...

tecrübeli bir renault ustasına gitmekta fayda var diye düşünüyorum...

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyon kutusu olmasın ?

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orjinal Mais ön amortisör : 87.50TL x 2adet = 175 TL
Bilye : Hangi bilye olduğunu anlamadım. Bozuk bilyeden lokurtu sesi gelmez.
Takozlar : Değişirse iyi olur ama değişmese de olur. Amortisörler değiştikten sonra ses devam ederse değiştirilir.
Körükler : Amortisörlerle bir bağlantısı yok. Benim bildiğim körükleri diyorsa.
Viraj uç lastikleri : 10 TL para değil değiştir gitsin.
İşçilik : 50 TL ideal.

Toplam 235 TL tutuyor benim hesabıma göre (amortisör fiyatına internetten baktım).

Senin parçacı da usta da fazla fiyat çıkarmış bulunduğun yerdeki diğer parçacıları bi gez parçaları al sonra başka bi ustaya git bunlar bunlar takılcak kaça takarsın diyerek sor. Yazdığım tüm parçalar değişse bile işçilik dahil 350 TL yi geçmez.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Amortisorlerinde yag kacagi varmi ? Anlamanin tek yolu kaputu ac bir elinle amortisorun tepesine avuc isinle bastir diger elinle araci yaylandir. Araba oldugundan fazla yaylanirsa suspansiyon islevini yerine getirmiyordur birde avuc icine tik tik vurur. Sizin aracta varmi bilmiyorum ama suspansiyon takozundanda yapabilir. Yukaridaki arkadaslarinda dedigi gibi fren disklerinden ve viraj demirlerin lastiklerindende yapar. Saglam bu ustaya gosterin bence

urall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lokurtu diye tabir ettiğiniz ses tahmin ettiğim ses ise... fren sisteminde oluşan bir boşluktan geliyor... diskler değişince sesi kesiyormuş ama diskleri tornalatmıştık.o yüzden değiştirmedim... usta bir kaç ayar ve balataya taşlama falan yaptı ses kesildi (25 tl) disklerde 40 tl ye tornada düzeltilmişti...

tecrübeli bir renault ustasına gitmekta fayda var diye düşünüyorum...

slm arkadaşım .

şunu anlayamadım. firenle lokurtu sesinin alakasını . sonuçta firenleri kullandığım zaman gelen bir ses değil, sadece kasislerden geçtiğim sırada duyduğum bir ses bu. size bu işlemleri yaptığınız sırada başka bir işlemde uygulandımı acaba.

sizde sadece bu ses yüzündenmi aracınıza baktırmıştınız.

umut54

Umut Şahin,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkadaşım .

şunu anlayamadım. firenle lokurtu sesinin alakasını . sonuçta firenleri kullandığım zaman gelen bir ses değil, sadece kasislerden geçtiğim sırada duyduğum bir ses bu. size bu işlemleri yaptığınız sırada başka bir işlemde uygulandımı acaba.

sizde sadece bu ses yüzündenmi aracınıza baktırmıştınız.

Amortisor kafalarını bı sıkın derim