Kasislere girince ses geliyor / klima fan sorunu . Yardım !!!

Bayazittt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
1- kasislere girdiğimde veya tümseklerden geçtiğimde gacır gucur ön taraftan gacur gucur bir ses geliyor ve bir müddet gittikten sonra tekrarlamıyor. Bir arkadaşım ön takoz lastiklerindendir dedi maliyeti düşük dedi. Yada yağlaman gerekiyor kışın olabilir dedi. Görüşleriniz nelerdir.

2- sağ ön tırpidonun altından klima açınca yada fanları çalıştırınca soğuk hava üflüyor kapı tarafından.

Bu konular hakkında bilgisi olan yada tecrübesi olan varsa bilgilerini ve çözümlerini paylaşmalarını bekliyorum. Teşwkkür ederim

alt41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
1- kasislere girdiğimde veya tümseklerden geçtiğimde gacır gucur ön taraftan gacur gucur bir ses geliyor ve bir müddet gittikten sonra tekrarlamıyor. Bir arkadaşım ön takoz lastiklerindendir dedi maliyeti düşük dedi. Yada yağlaman gerekiyor kışın olabilir dedi. Görüşleriniz nelerdir.

2- sağ ön tırpidonun altından klima açınca yada fanları çalıştırınca soğuk hava üflüyor kapı tarafından.

Bu konular hakkında bilgisi olan yada tecrübesi olan varsa bilgilerini ve çözümlerini paylaşmalarını bekliyorum. Teşwkkür ederim

Kasislerden geçerken gelen ses için linkteki işlemi yaptırabilirsin. Muhtemelen sorun çözülecektir.

https://www.youtube.com/watch?v=HVzYCOvrOv8

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Kasislerdeki ses hakkında geçen gün servise gittim ve @alt41 arkadaşımızın paylaştığı bir video gibi servisteki eleman testereyle kesip genişletti. Sesten eser kalmadı. Bakım paketi dahilinde ek ücret talep etmedi.

suleymansaglam61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Amortisör tepe kapağı kırılmış olabilir

Bayazittt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler Bakalım bugün götürcem umarım basit birşeydir

suleymansaglam61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bizi de bilgilendirirsen çok iyi olur.

Bayazittt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Durum şundan ibaret önce arkadaşın dediği gibi amortisör takozları ve lastiğini yağladılar ancak ses gitmedi. Birkaç test ve denemeden sonra sorunun amortisörde sistemin tamamında olduğu anlaşıldı. Körükler ve bilywler dahil değiştirdik. Biraz üzdü ama yapacak bişey yok. Toplamda 700₺ gibi bir rakama çıktık işin içinden. Bu arada sağ alttan gelen havanın sebebi polen filtresi kapağı düşmüş değişmesi gerekecek

suleymansaglam61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hem geçmiş olsun hem güle güle kullanın diyelim

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Durum şundan ibaret önce arkadaşın dediği gibi amortisör takozları ve lastiğini yağladılar ancak ses gitmedi. Birkaç test ve denemeden sonra sorunun amortisörde sistemin tamamında olduğu anlaşıldı. Körükler ve bilywler dahil değiştirdik. Biraz üzdü ama yapacak bişey yok. Toplamda 700₺ gibi bir rakama çıktık işin içinden. Bu arada sağ alttan gelen havanın sebebi polen filtresi kapağı düşmüş değişmesi gerekecek

Geçmiş olsun ve inşallah tekrarlamaz. Yine de başka arkadaşların da fikir edinebilmesi adına, sizin yaşadığınız gıcırtı sesi problemi tam olarak benim yaşadığım tümseklerde amortisör gıcırtısı problemiyse daha önceki mesajımdaki gibi kesin ve net çözüm aldım.
"""Kasislerdeki ses hakkında geçen gün servise gittim ve @alt41 arkadaşımızın paylaştığı bir video gibi servisteki eleman testereyle kesip genişletti. Sesten eser kalmadı. Bakım paketi dahilinde ek ücret talep etmedi."""

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nereyi kesti testereyle?