Kasisli yolda belli olan ön taraftan gelen metal sürtme sesi??? Ve alt devirler...

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

1. sorumun cevabı muhtemelen Z rotlarıyla ilgili vermiş olduğunuz cevaplar ve detaylı açıklama fiyat bilgisi için teşekkür ederim.

Peki 2. sorum kesinlikle kurum bağlaması mı? bayramda özellikle 5. vitese alıp yüksek devirde gittim ama 10-15 dakika gitmemişimdir. ancak izmir aydın otobanında 120 den aşağıda düşmedim fakat 6. vitesete idi? DPF nin kurum bağlamasını hiç istemiyorum korkutuyor beni

2. sorum için önerisi tecrübesi olan ????

Dpf için sunu soyleyebilirim. Ne kadar kısa mesafe kullanirsaniz kullanın kolay kolay tikanacak bir filtre değil. Bunu da suna dayanarak soyluyorum; servisin soyledigi ve bugranin da videoda degindigi gibi filtrenin islevini yerine getirememesi için yaklaşık 40mg partikul birikmesi gerekiyor. Burdan yola cikarak kendi aracimla bir kiyaslama yapacak olursam ddt4all ile olcum yaptigimda 0.4mg kurum görünüyor. Benim aracım 140.000 de ve 5 yasinda. Buna ek olarak bir bucuk yil sureyle sadece 9 km ise gidis 9 km işten dönüş olarak kullanildi ki kisin motor isinmiyor bile bu mesafeyi alirken. Dolayisi ile kullanima bagli yine tabi ama o filtreyi tikamak için ciddi şekilde ugrasmak gerek diye düşünüyorum. Anlik tikanikliklar olabilir fakat bunlarin da sorun olcagini dusunmuyorum benim degerlerim ortada malumunuz olsaydi benim filtrenin coktan bitmis olması gerekirdi.

Hızlı yanıt alabilmek için “alıntı” yaparak cevaplayınız.
İmessage : tanseler@me.com

Samas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün 1. sorum için sanayiye gittim. Usta ön amortisörlerin yumuşadığını değişmesi gerektiğini. Eğer değiştireceksem, dört lastikle birlikte amortisörleri de değiştirmemi önerdi? iyiliğim için mi söyledi yoksa bir başka ön takım yapan ustaya mı gitmeliyim bilemedim. Çünkü Z rotları ve diğerleri için de amortisörle birlikte onları da elden geçirilebileceğini söyledi.

Merhaba,
yani o gıcırtı sesi amortisörden mi geliyormuş? benim hala devam ediyor aracımdaki rahatsız edici ses, ancak aracı olduğu yerde sallayınca öyle bir ses yok, amortisör zaten yeni değişti bende. kardeşim gözüm sende :D

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Amortisor için soyke bir yorum yapabilirim. Benim arka yaylar kesik ön yaylar presli buna rağmen amortisor ile ilgili bir sorun yaşamadım. Amortisorden olduguna emin misiniz?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Amortisör üst takozu olabilir diye düşünüyorum sessiz ortamda direksiyonu sağ sol yapınca gıcırtı sesi gelir

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bende de var, arkadaşın açıklamasına tek bir cümle bile eklememe gerek yok. Ancak ben hem salıncak hem z rotu değiştim düzelmedi şimdi ya motor beşiği burcundan ya da viraj demiri kauçuk parçasından şüpheleniyorum. götürdüğüm usta anlamadı bişi yok dedi ama ses geliyor ve rahatsız edici bazen debriyaja basarken bile yapıyor.
bak şimdi aklıma geldi şanzıman kulağı da olabilir bir sürü seçenek var bakıcaz artık.

Sorunu çözebildiniz mi neymiş?

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dpf için sunu soyleyebilirim. Ne kadar kısa mesafe kullanirsaniz kullanın kolay kolay tikanacak bir filtre değil. Bunu da suna dayanarak soyluyorum; servisin soyledigi ve bugranin da videoda degindigi gibi filtrenin islevini yerine getirememesi için yaklaşık 40mg partikul birikmesi gerekiyor. Burdan yola cikarak kendi aracimla bir kiyaslama yapacak olursam ddt4all ile olcum yaptigimda 0.4mg kurum görünüyor. Benim aracım 140.000 de ve 5 yasinda. Buna ek olarak bir bucuk yil sureyle sadece 9 km ise gidis 9 km işten dönüş olarak kullanildi ki kisin motor isinmiyor bile bu mesafeyi alirken. Dolayisi ile kullanima bagli yine tabi ama o filtreyi tikamak için ciddi şekilde ugrasmak gerek diye düşünüyorum. Anlik tikanikliklar olabilir fakat bunlarin da sorun olcagini dusunmuyorum benim degerlerim ortada malumunuz olsaydi benim filtrenin coktan bitmis olması gerekirdi.

Peki hocam bu düşük devirlerdeki performans kaybının triger ile alakası olabilir mi? Aynı araçtan bir arkadaşımın var, ben aldırmıştım, sadece renklerimiz farklı. o da triger değişiminden sonra böyle bir şeyden bahsetti. yani belki trigerden değil ama zamanlama olarak aynı zamana denk geldi diyebiliriz.

Tansel hocam bir de benim 1. sorum için sanayide amortisör yumuşak dediler. Bende anlamadım. Aracım 2015 44k km de. araba yattığı için yumuşamış dedi. çok da yatırmadım arabayı ama???

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
yani o gıcırtı sesi amortisörden mi geliyormuş? benim hala devam ediyor aracımdaki rahatsız edici ses, ancak aracı olduğu yerde sallayınca öyle bir ses yok, amortisör zaten yeni değişti bende. kardeşim gözüm sende :D

Sizde şöyle bir ses var mı? Umarım tarif edebilirim. Paralel park yapacaksınız manevra yaptınız arabanın arkası girdi boşluğa toplama başladığınızda ön taraftan "sanki lastik gibi bir şey bir yere takılıyor ve direksiyonu düz konuma getirince dınk diye ses çıkararak eski haline geliyormuş gibi " aynı tarif ettiğim gibi bu ses eminim ki öndeki o metal sürtme sesiyle bağlantılı. bir dener misiniz böyle bir ses var mı?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki hocam bu düşük devirlerdeki performans kaybının triger ile alakası olabilir mi? Aynı araçtan bir arkadaşımın var, ben aldırmıştım, sadece renklerimiz farklı. o da triger değişiminden sonra böyle bir şeyden bahsetti. yani belki trigerden değil ama zamanlama olarak aynı zamana denk geldi diyebiliriz.

Tansel hocam bir de benim 1. sorum için sanayide amortisör yumuşak dediler. Bende anlamadım. Aracım 2015 44k km de. araba yattığı için yumuşamış dedi. çok da yatırmadım arabayı ama???

Amortisor yumuşaması diye bir olay duymadım. Fakat amortisor arizalandigi zaman sağ sol iki takim degisiyor serviste böyle öneriyor size neden 4 tanesinin birden degismesi gerektigini söylemiş anlamadım. Ayrıca size naçizane tavsiyem bir çok yetkili servis ucretsiz check-up’ı yapıyor. Aracınızı yetkili servise götürüp sorunu anlatıp daha dogru bir teşhis alabilirsiniz. Ben 80.000 bakimda triger değişimi yaptım yetkili de herhangi bir sorun olmadı bugune kadar. Ayrıca bir sonraki triger bakımı da 160.000 de olacak ve su an için de bir sorun yok benim aracimda.

Serdar55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi sağ veya sol farketmiyor ama eğilip tekerin üstünden baktığın zaman körük göreceksin akordiyon gibi onuyukarı sısyırınca bir keçe göreceksin onu yağlat önce.kasise girince cik cik diye bir ses yapar o

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön takımları bir başka tamirciye daha göstereyim bakalım ne diyecekler. Teşekkür ederim hocam verdiğin bilgiler için.