Kasisten geçerken gelen sesi hiçbir servis görevlisi duyamıyor!!

gokhandoruk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya abi avrupada verse renaultu dünya üzerinden silerler. çok üzülerek söylüyorum ama fırsatınız olursa yerli üretim meagane 3 hb ile ithal gt line megane 3 hb yi deneyin durumu anlarsınız biri broadway biri s class sanki... ben davaya verme işini askıya aldım, parça değişiminden sonra eğer ses kesilmezse bizide kefil yaz dediler servisten bekleyeceğiz bakalım...

Ben gecen sene Almanya'da megane 3 kiraladim. Almanya'dan Danimarka'ya gittim. Boyle berbat bir araba gormedim. 18000 km'deydi. Arabanin torpidosundan gelen takirtidan duramadim. Yolda giderken geziniyordu. Hic begenmedim. Ama nedense bende clio4 aldim, kafama tukureyim. 80 model opel, mercedes veya vw golf bunlardan daha iyidir diye dusunuyorum...

Sent from my HTC One X+

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben gecen sene Almanya'da megane 3 kiraladim. Almanya'dan Danimarka'ya gittim. Boyle berbat bir araba gormedim. 18000 km'deydi. Arabanin torpidosundan gelen takirtidan duramadim. Yolda giderken geziniyordu. Hic begenmedim. Ama nedense bende clio4 aldim, kafama tukureyim. 80 model opel, mercedes veya vw golf bunlardan daha iyidir diye dusunuyorum...

Sent from my HTC One X+

yıllardır renaultun hep üst segment otomobillerini kullandık ve hiç bukadar şikayetçi olmadım inanın 2001 megane coupem sattığımda 118bin km civarındaydı ve şimdi aynı arabayı getirseler clioyu satar onu geri alırım tık ses yoktu sanayiye periyodik bakımdan bakıma girerdi taş gibiydi lagunalarda keza aynı... Gelin görünki clio 4 2013lerini bilmem ama 2012 leri 5 para etmez...

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araç 5000 olmadı aynı ses malesef gacur gucur ireksiyon kutusunda sorun nedir serviste onuda söyliyim
direksiyon kutuları zaten fabrikasyon hatalı ilk parti üretimlerin bu yüzden renault servislerine direkt değişim yetkisi vermiştir , pazarlığa açık bir mevzu değildir. Ses şayet tak tuk vuruntu sesi gibiyse diireksiyon kutunuz değiştirilecektir. bunun yanında kasislerde tampon yere veya lastik iç pervaza sürtme sesi gibi gıcırtı gacurtu geliyorsa viraj demiri askı aksları değiştirilmelidir. Bu şey küçük anladığım kadarıyla yumuğumuzun yarısı büyüklüğünde lastikmiş bu da takılırken sıfırda olsa yağlanıp ve sıkma gevşetme ayarları itinayla yapılarak toplanmalıdır. Servis açsam clio 4 lerle alakalı idda ediyorum birçok orjinal servisten çok bilgim oldu arızalanmayan bi yeri kalmadı anasını satayım...

meken1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen arkadaşlar hava sogumaya başlayınca benimkide benim araçımdan da ses gelmeye başladı. Dün bıraktım servise bügün kontrol edildi viraj keçilerinde sorun olduğunu söylediler garantiden değiştirdiler. Akşam aracı alcam servisten bakalım ses gelecek mi.

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun sizlere de :eyv

murat.kaymaz38

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracımın periyodik bakımı, üretim hatalı parçaların değişimi titizlikle dün tamamlandı.ancak sabahları ve araç soğuk durumdayken, yola hız kestirmek için yapılan kasislerden geçerken gelen gıcırtı sesi (bariz viraj demirleri veya körükten geliyor) ne hikmetse servis elemanları tarafından duyulmuyor ki kendim isteyerek arabamı da almadım servisten ki sabah soğuk halde test etsinler diye... Ben arabadan soğuyacak kadar duyuyorum, arabadan hiiç anlamayan kız arkadaşım "yavaş git bişeyler kopuyor" diyor ama 2dir servis ustaları duymuyor. Başında da duramıyoruz aracın ki duyurayım soğudum iyice bu işten satıyorum aracımı. Pişmanlık evet emin oldum artık...

kardeŞ ayni ses bende de var Özellİkle sabahlari soĞuk havalarda oluyor. Ben pek fazla takilmiyorum:)