Kasisten geçerken sol alttan vuruntu sesi geliyor arkadaşlar!

Samas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Arkadaşlar aracım megane 3 hb 2010 110 bg model
Araç kasisten yan ya da yavaş geçerse sorun yok fakat biraz hızlı girdiğimde ve araçta salınım olduğunda pedalın oradan sanki demir demire vuruyor gibi ses yapıyordu
Aracı rot balans yapan Bi yere götürdüm sadece sol salıncak arka Burcu arızalı dedi.
Gittim ustaya 4 adet balata amortisör körlüğü sol salıncak alıp gittim. Parçalar değişirken sol amortisörün patlak olduğunu fark ettik onu da değiştim iş bitti çıktım geldim kasisten geçerken yine aynı ses...

Şimdi gelelim meseleye :)

Sizin başınıza geldi mi? Ya da neden olabilir!

Z rotu yapar mı? Demir demire vuruyor sanki
Yardımlarınızı tecrübelerinizi bekliyorum..

Herkese sorunsuz megane'lar...

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Alt takımda gevşek bağlantı vardır . İyi sıkılmamış civata sert darbede boşluk yapıp ses yapıyor olabilir. Kontrol ettirin sonucu bekliyorum

Samas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Z rotlarını da değiştim, değişen ustaya söyledim z rotları arızalı bundan yapar dedi. Neyse çıktım bizim sokakların acımasız kasislerine, baktım olmamış yine Bi ses var ama eskisi gibi değil log log olarak ses geldi eskiden tak tak vurma sesi vardı. Çözümü bulursam yazacağım iki günde 900 TL rahatlattı beni..

Samas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kimsenin başına gelmemiş mi? burdan konuyu okuyup geçen arkadaşlara sesleniyorum, üşenmeyin yazın :D

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Viraj demiri burçlarını kontrol ettirin. Onlarda da sorun yoksa amortisör takozları olabilir. Yolda giderken lok lok ses yapar.

Samas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Viraj demiri dediğiniz z rotları mı acaba şu amortisöre bağlı olan parça onlar değişti ama başka bişiyse ayrı

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Viraj demiri dediğiniz z rotları mı acaba şu amortisöre bağlı olan parça onlar değişti ama başka bişiyse ayrı

Z Rotlarının bağlı olduğu demiri arabanın şasesine bağlayan burçlardan bahsediyorum. Viraj demiri burcu deyin siz anlarlar. Eğer bunlar düzgünse Amortisör takozuna ve Salıncak burçlarına yönelin.

Samas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
z rotlarının bağlı olduğu demiri arabanın şasesine bağlayan burçlardan bahsediyorum. Viraj demiri burcu deyin siz anlarlar. Eğer bunlar düzgünse amortisör takozuna ve salıncak burçlarına yönelin.

cevap için teşekkür ederim ilk firsatta kontrol ettirip sonuç yazarim...

Samas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hafta sonu ustaya gösterdim adam levye ile kastirip sağlam bişi yok dedi... Bunun kontrol usulü bu mudur emin değilim...