Kat iptalı sanıldığı gibi güç artırmıyor

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar eskiden motor hastasıydım bu 100 luk ufak canavarlar varya bilen bilir mobylette... Onların mobis eksozları susturuculu böyle içi labirent gibi . bide Cırcır eksoz var içi boş olan eksoz ikisi arasında cok deli Farklar vardır.. Cırcır olanla içi dolu olan farkı şöyle özetleyebilirim.. içi dolu olandan hava çıkışı daha zor oldugu için motor gücü azalıyor ama içi boş olan eksozla motor çıldırıyor.. Çünkü hava çıkışı kolay oluyor. Bence katalizor cevreye yararlı olabilir ama Motoru KABIZ ettiği gercekk..

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
demekki neymiş uzman tv çevreci bi siteymiss :)

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yanlız bildiğim kadarı ile katalitik konvekötrle normal susturucular arasında calşma prensibi farklılıgı var kat ömrünü tammlamadan önce yani içi iyice krumla dolmadan önce hava çıkısını çok engellemiyr doldukca hava çıkş hızı zayıflıyor ama susturucuda tam tersi bi olay var temizken hava çıkış hızı zaten zayıf oluyor bu yuzden performansı ters yönlü etkilemesi normal yanı nekadr az susturucu okadar çok performans

crazydog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kat söküldükten sonra araç rahatlar he öle hp falan vermez ama bariz araba rahatlar üstündeki kat 100 km de olsa rahatlar 100.000 km de olsa rahatlar gaz ı daha rahat atar araç yıllardır kat iptalim var ve stock cliolarla gayet fark var. uzman tv poposundan uydurmuş :D izlemedim bile videoyu o derecede sallamışlardır eminim :D

BgrTna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fark ancak kat iptali akabinde yazılımla olur.

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
iptal miptal etmeyin arkadaslar kati fabrika bisey biliyorki koyuyor o zımbırtıyı valla ben asla ama asla sökmem katalizörümü benim katalizör 1.5 milyar servise sordum :eyv

GoKaLp

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
yakın zamanda iptal ettircem bende motoru rahatlatığı düsüncesindeyim zaten araba olmuş 165,000 ve üstündeki katın daha önce degistigini sanmıyorum iyice dolmustur diye düsünüyorum :)

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bencede hiç vakit kaybetme aracın rahtlasın 100bnde ömrü doluyo zten yakıtın bile düşer :)

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
acaba ben o gücü nerden aldım :D kat iptali vermiyor hava filtresi vermiyor ekzoz vermiyor pp vermiyor ha tamam aytuğ kullandı :aytuğ....

tahtelbahir

Evren MERCAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Katalitik iptalinin farketmemesi gibi bir şey söz konusu olamaz. 2 aracımda da denedim. Hepsinde orjinal katalitik varken 80.000 km de iptal ettim. Yakıtta 100 km de yarım litreye yakın fark olsa da arabanın gaz tepkimesi ve en önemlisi üst devirlerinde bariz iyileşmeler görüldü. Çevre konusunda haklılar, dünyamıza haksızlık etmememiz gerekir. Ama Orkun güzel demiş, benden önce şu Magiruslarla, belediye otobüslerini düzeltsinler. Sıra bana gelirse seve seve yaparız. :)