Katlanır ayna hakkında

onurssxx

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar.
Bilindiği gibi megane III privilege ve dynamic modellerde elektrikli içeriden katlanır aynalar var.
Bendeki impressor modeline bu sonradan eklenebilir mi? Hazır tesisatı var mıdır yani ayna ve tuş takımı ile bu halledilebilir mi bilgisi olan varsa sevinirim.

onurssxx

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yokmu kimsenin bu konuda bir fikri acaba günceli ?

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tabiki böyle birşey mümkün değil. Ayna alacaksınız. ayna kontrol düğmesi alacaksınız. bunları çıkmacılardan çok rahat bulursunuz.ama en aşağı 500 tl olur.

onurssxx

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
tabiki böyle birşey mümkün değil. Ayna alacaksınız. ayna kontrol düğmesi alacaksınız. bunları çıkmacılardan çok rahat bulursunuz.ama en aşağı 500 tl olur.
Aykut söylediklerinden kafam karıştı mümkün değil demişsin sonra parça alacaksın demişsin qw
Ayna ve kontrol düğmesi alınması işin en basit tarafı :)
Benim merak ettiğim altyapı tesisat buna uygun mudur? Yani düğme takımı ve iki ayna alıp direk takarsam kullanabilir miyim yoksa tesisatında mı elden geçmesi gerekiyor?

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şöyle yapacaksınız .

Megane 3 lerde ayna tuşu nasıl bilmiyorum ama katlanır ayna butonunu alacaksınız , eğer Butonda boş soket kalıyorsa biraz uğraşırsınız.

İlk butonları sonrada ayna soketlerini karşılaştırın . Soketler bir birini tutuyorsa olur tutmuyorsa olmaz.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aykut söylediklerinden kafam karıştı mümkün değil demişsin sonra parça alacaksın demişsin qw
Ayna ve kontrol düğmesi alınması işin en basit tarafı :)
Benim merak ettiğim altyapı tesisat buna uygun mudur? Yani düğme takımı ve iki ayna alıp direk takarsam kullanabilir miyim yoksa tesisatında mı elden geçmesi gerekiyor?
Bir ayna dugmesi ile olmaz gibi anlatmak istemistim :):)
buyuk ihtimal ile tesisat yoktur . Ama bakilmasi lazim. Renault sonucta:) ayna , kontrol dugmesi tesisat ve modül gerekir . Orjinal modül nasil birsey bilmiyorum ama , disarida 90 tl ye modul satiyorlar. Ben sizin yerinizde olsam dugmede almam. Ayna alin, dedigim modulu alin. Modulu yapan kisi cok bilgili bu konuda. Araba kilitlendiginde ayna kapanir. Araba acildiginda ayna acilir. Ya da arabayi calistirdiginizda ayna acilir. Bu sistemi o arladasa anlatip ona gore modül duzenletirsiniz.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sahibinden sitesinde 58373962 ilan numarasina bakin.

onurssxx

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hmm şu ilan numarası ile bi irtibata geçeyim bakalım :)

fikret.sahin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba;
katlanir aynalari yaptirdiniz mi?

fikret.sahin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar; ben expression paket 2011 model megane'ima katlanir aynayi yaptim en sonunda [emoji1] sadece 2 adet katlanir ayna satin aldim 480 tl, bir de sahibinden.com da Mustafa Bagseven isimli arkadasin uretimini yaptigi mikroislemcili modulu satin aldim 100 tl, isciligi kendim yaptim. Su an hem kumandadan 2. Kitleme ile hem de icerden manuel olarak acip kapatabiliyorum (istersem kumandadan 1. Kitlemede de kapanmasi icin Mustafa Arkadasim entegre gonderdi, bu da mumkun). Bu tutari gozden cikariyorsaniz yaptirin derim.
Belki bazi suruculer icin cok faydali olmaz bilemem ama ben bulundugum semt itibari ile her aksam aracimi park edince el ile kaptmak zorunda kaliyordum, artik kumandadan kapatiyorum [emoji1]
Not: eger yapcak olan arkadas varsa ufak bir bilgi verebilirim.
On sol kapi icine sadece 4 kablo cekerek bu isi yapabiliyorsunuz, 2 kablo akuden 12V icin, 2 kablo diger sag kapi aynasinin motorundan, geri kalan butun islemler kapi icinde yapiliyor,
Benim aracimin tesisatinda kapi icinde merkezi kilitleme mekanizmasina giden kablo demedindeki beyaz olan kablodan kilitleme tetigi aldim (aynalarin kapanmasi icin), sari kablodan acma tetigi aldim (aynalari acmak icin). Bir de module kontak acildiginda 12v gerekiyordu, onu da cam kumanda butonu paneline giden 6 yuvali sokette sari renkte kalin bir kablodan bu kontagi aldim, su an sorunsuz calisiyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk