Kaza kasko pert çildirmacasi!!!

matuk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar çok acil bilgiye ihtiyacım var...

2002 model clio rxt aracımı 2010 yılında aldım ve o zamandan beridir yapı krediden kaskolu kullanıyordum.
Bir kaç gün önce önümdeki araca çarptım ve aracımın bir farı tamponu kaputu ve karbiratörü vb ön kısımda bulunan bazı aksamlar ciddi hasar gördü.
Ancak aracın moturunda yürüyeninde sorun yok arabayı kazadan sonra kullanarak servise kadar çok rahat getirdim. Kaza resmide ektedir.

Nihayet kasko bir işe yarayacak diye düşünürken exper gelmiş ve 8-10 bin tl masrafı var büyük ihtimalle perte çıkar demiş.
Aracın piyasa değeri 15 bin tl civarı sigortalar birliğinin belirlediği rakam ise 14 bin tl.

Daha kesin exper raporu gelmedi ama anladığım kadarıyla kasko firması çamura yatmaya çalışacak.
Bu durumda bana ne önerirsiniz ne yapmalıyım?
1-aracın pertlik olmadığını kanıtlamayamı çalışmam lazım, öyle ise bunu nasıl yapabilirim.
2-yoksa perti kabul edip bana önerecekleri rakamdamı pazarlık yapmam lazım.
3-yoksa kaskodan vazgeçip aracı kendimmi yaptırnalıyım?
4-Experde bi yamukluk var deyip yeni expermi istemeliyim (buna hakkım varmı?)
Daha önce hiç yaşamadığım ve hiç hakim olmadığım konular bunlar lütfen yardımcı olur musunuz...

http://hizliresim.com/mr3M74

Son düzenleme:

DİJİTAL

Yasin KARADERILI, T.C. Vatandaşı
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun exper degişitrme hakkın var bilgin olsun diğer konular için bi yorum yapamıcam

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle geçmiş olsun. Bende buna benzer bir durumdayım üstelik benim durum daha vahim herneyse. Size önerim kaskonuzla anlaşın o fiyat olmaz diyin 14,500 e anlaşın 500 tl zarar edin şimdi eğer ki kaskoyu bozmadan kendiniz yaptırsanız zarar edersiniz her nekadar hasar kaydı gözükmeyecekolsada. Kaskoya neden ozaman para ödediniz. Eğerki kaskoya yaptırırsanız cebinizden belki para çıkmaz ama tramera bildircektir hasarlı diye sigorta şirketleri malsef bildirirler çunku ilerde aracını satarken uyguna düşük fiyata ve hasarı var diye risk faktörü yüksek. Diye kasko fiyatıda yukselcek tramerde cabası. Onlar aracınızı alıp size fiyatı odeyip zaten her turlu piyasaya tekrar surecekler 14 bile iyi fiyat . İsterseniz başka eksperle tekrar kontrol ettirin ama dediğim gibi 14 bin almak anlaşmak hem yeni araba almanıza hemde hasar kaydı denen lekeden kurtulmanıza sebeb olacaktır... Aramıza hoşgeldiniz. Rfc ailesinde görmekten mutluluk duyarız. Kendinizi müsait zamanda üye tanıtım kısmında tanıtırsanız sizi daha iyi tanımış olacağız. İyi forumlar tekrar geçmiş olsun. :eyv

matuk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkürler ilginiz için öncelikle...
Ben zaten bi kaç bin tl düşükte olsa vermeye hazırım, benim korkum öldü pahasına vermeye çalışırlarmı diye, yani 14 bin falan verseler ben hemen vermeye razıyım ama kalkıpta 8-10 bin teklif ederlermi diye çekiniyorum, bi kaç bin tl zararla atlatabilirmiyim bu olayı acaba?

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orda hakkını arayacaksın 8-10 verirlerse sigorta tahkim kurumu 14 bin fiyat biçmişler diyeceksiniz benim zararım olur diyip aklınızdaki misal 12-11 binse siz 13 bin isteyin isteyene kadar bekleyin bi kaç güne size dönüş olur ayreten sikayetvar sitesine iletirseniz durmu teklif ettiklerinde ornekleride vardır ordan okuyabilirsiniz. Size daha hızlı dönüş yapılır. Google kaskonuzun firma adı" aaa aracımı pert çıkarttı sikayet " diye yazarsanız çabuk ulaşırsınız.

matuk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Okey kesin raporu bekliycez artık çok sağolun Erdem Bey...

matuk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada aracın perte çıkması onarılmasından dahamı avantajlı oluyor benim için kafam çok karıştı, internette aracımı perte çıkarmadılar diye şikayetler gördüm bu nedir?

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşin özü ve kısası ... Sularına gidin son nabza kadar kızışmayın sert olmayın,ama istediklerinide hemen yapmayın he demeyin yani iyi bir teklif bekleyin sigorta şirket elemanları ile konuşurken zarar verecek sözlerde ve cümlelerde bulunmayın hakkınız olanı istediğinizi belirtin. Allahbyar ve yardımcınız olsun hepimizinde. Birdaha yaşatmasın rabbim..

matuk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah teşekkürler...

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şöyle diyim aracın rayiç(piyasa) değerine yakın yarısı kadar bir fiyat çıkmasında evet avantajlıdır çunku yukardada dediğim gibi siz onarımada gitseniz tramer yansıyacak ve büyük. Hasar kaydı çıkacaktır bu durumda satarken zorlanırsınız. Hatta daha düşük bir fiyata satmak zorunda kalır ve birdahaki seneye hasarsızlık indiriminiz kalkar kasko 500 tl ise hemen hemen .1000 tl ödersiniz. Tabi sorunlu bukadar maliyetli araba sizin arabanız için demiyorum fotoya baktım pekte bi büyük sorun yok gibi ama işte yuksek fiyat çıkartıyorlar nice araçlar var. Bu şekilde verip kurtulanlar. Ama yok bu araç bana yetiyor motorun ömrü bitene kadar kullancam derseniz satmayacam derseniz buda bir seçenektir.