kaza sonrası airbag ışığı

pusu2006

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkse hayırlı akşamlar
2006 model megane 2 stw 1.5 dci aracımla 4 gün önce akşam saatlerinde seyir halinde iken aniden karşıma çıkan büyük bir köpeğe çarptım sadece aracın farında bir anda gördüm frene dokunmaya fırsatım bile olmadı. maalesef köpek öldü. hamdolsun bizde bir sıkıntı yok. ama arabayı resmen mahvetti. ön tampon radyatörler falan hep dağıldı. aracı bugün aldım servisten tampon falan değişti motorda herhangi bir sıkıntı yok. zaten 70 ile falan gidiyordum kemerlerimiz takılı idi çok fazla da sarsılmadık zaten .ancak hava yastıkları açılmadı. ilk sorum bu acaba neden hava yastıkları açılmadı???

birde arabayı teslim aldığımda airbag ışığının yandığını gördüm. ustaya sorduğumda ise bilgisayara bağlamalarına rağmen uyarıyı silemediklerini söylediler. airbag beyninin sökülüp yeniden kodlanması lazım falan dediler ama pek inandırıcı gelmedi sizce sorun ne olabilir. hala yanıyor ışık acaba airbag ışığı yanarken olası bir kazada airbag ler açılır mı. bu sorunu nasıl halledebilirim....

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Airbag ışığı yanıyorsa bir hata var demektir. Hatalı bir şey çalışmaz bence. Başka bir servise sorun.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geçmiş olsun.Allah daha beterinden korusun.Airbag lambası yanıyorsa airbag sisteminde arıza var anlamına gelir ve Allah korusun açılması gereken zamanda açılmaz.Tampon değişti yazmışsınız.Darbe sensörü Tamponun arka tarafında bulunur.Fişini takmamış olabilirler.Üzerine düşün bence.
Belli açı ile yapılan çarpmalarda airbag açılmayabilir.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun. Bende airbag ışığı yanarken airbag açılmaz diyebiliyorum .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi