Kaza yaptık ...

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
buna benzer bir olay yakın zamanda başıma geldi.bana vuran taraf alkollüydü ve yasal sınırın çok üzerinnde alkollüydü.bende normal olarak polis çağırdım tutanak tutturdum.ertesi gün raporu elime alıp servise gittiğimde servis bana diyorki karşı taraf alkollü ve ehliyetsiz ise sigorta sizin hasarınızı ödemez.yada ben kaza dosyası oluşturamam karşı tarafın ruhsat ehliyet ve poliçe fotokopileri lazım gibisinden bir sürü laf kalabalığı etti.bir kaç servisle daha görüştüm en son bi tanıdık tavsiyesi ile ankarada altay renault yetkili servise gittim arkadaşlar hiç endişeye gerek olmadığını bendeki kaza tutanağı ve benim ehliyet fotokopimi alarak kaza dosyasını hemen açtılar ve sigortanın eksperini çağırdılar eksper geldi hasar tespiti yaptı aracımın onarımı hemen tamamlandı bir kaç gün sonra bana teslim edildi.benden karşı tarafın ne sigorta ne ruhsat nede ehliyet fotokopileri istenmedi.işi bilen bir servis konunun gerekleri neyse onu hemen halleder.ama işi bilen bi yere gitmenizi öneririm.şunu unutmayın eğer ki siz kaza raporunda haklı iseniz sıkıntı yok.alın raporunuzu ve aracınızı servise gidin olmadı başka servise gidin.ince bir detay var bu konuda bazı servisler aynı sigorta şirketinin kaskosu ile anlaşması varken trafik sigortası üzerinden hizmet vermeye biliyor yada trafik sigortası üzerinden anlaşması varken kasko üzerinden anlaşması olamayabiliyor.sizin durumunuzda karşı tarafın trafik sigortası hangi firmaysa o firmayla anlaşmalı bir servise gitmeniz gerekir.unutmayın karşı taraf hatalı ve alkollü yada ehliyetsiz ise karşı tarafla ilgili hiç bir belgeye ihtiyacınız yok sadece ve sadece kaza raporuna ihtiyacınız var..

denzbay

Deniz BAYIR - GAZİANTEP,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok GEçmiş olsun Allah esirgesin

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
sonuç olarak karşı tarafın sigortası sizin hasarınızı hemen karşılar karşı taraf yani size vuran kişiye rücu eder.ödemezse sizi bağlayıcı hiç bir yöü yok sigorta şirketi mahkeme yada icra kanalı ile parasını tahsil eder.hiç endişe edilecek bir durum yok.size sadece bu işten anlayan bir servis lazım.cebinizden 5 kuruş dahi ödemeyin sakın.servisler size diyebilir sizden parayı alalım dosyayı da açalım karşı tarafın sigortası öder ödemezse mahkemeye verirsiniz sakın böyle birşeye girmeyin.karşı tarfla hele hele kesinlikle anlaşma yoluna gitmeyin.yetkili servise gidin en güzel şekilde aracınız yapılsın servis zaten 3 ü 300 yapar karşı tarafa giydirir şüpheniz olmasın..

eagen_91

Egehan DEMİREL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maise izmir merkeze verdik aracımızı oradaki sigorta danışmanı arkadaş biraz yırtık bu konuda , gittik jandarmanın tuttuğu tutanak vs. teslim ettik açtık dosyamızı exper geldiği zamanda araç tahsis etceklermiş bunları nasıl oluyorsa sigortamız tahsis ediyor ticari araç olduğu için onun parasınıda alabiliyor galiba.

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maise izmir merkeze verdik aracımızı oradaki sigorta danışmanı arkadaş biraz yırtık bu konuda , gittik jandarmanın tuttuğu tutanak vs. teslim ettik açtık dosyamızı exper geldiği zamanda araç tahsis etceklermiş bunları nasıl oluyorsa sigortamız tahsis ediyor ticari araç olduğu için onun parasınıda alabiliyor galiba.
valla işin o kısmını bilmiyorum :)

Z_Olcay

Merhum Zihni Olcay ATAGÜL-RİZE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş Olsun :(

eagen_91

Egehan DEMİREL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hepiniz sağolun.. Bizde dedik cana gelceğine mala gelsin ama kızımızda bizim canımızdı.

zafer_rs

Zafer ATEŞCİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun bence jandarmaya gidin bi..

eagen_91

Egehan DEMİREL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Jandarmaya gidersem şikayet için giderim bi adam olay nasıl oldu anlatmaya çalışıyorum hiç dinlemedi bile sadece elinde metre ölçüp durdu, adamın ehliyeti olsa bende bile belki kusur bulacak. Adam reflektörleri ne kadar uzağa koyduğumu bile ölçtü.