Kaza Yaptım, Neler Yapmalıyım? Yardım.

karacoder

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir tane araç arkadan bana çarptı. Hatasını kabul ediyor ve masraflar onun sigortasından karşılanacak.
(Arka plastik tampon düştü, 1cm'lik boya kalktı, ve yedek lastik stepnesinin metalinde yamulma var)
-Karbortacılar 400 TL fiyat istedi.-

Şimdi aracı yetkili Renault servisine götürmeyi düşünüyorum. Fakat nasıl bir yol izlemem gerkeiyor?

Yarın Tespit Tutanağı hazırlayacağız. Bunu adamın sigorta şirketine mi göndereceğiz?
Yoksa sadece Renault servisine gitmem yeterli olur mu?
Ne yapmam gerekiyor? Adamı da alıp mı gitmem gerekli yetkili servise?
Adamın sigorta poliçesi örneğini, ruhsat ve kimlik fotokopilerini alıp, benim gitmem yeterli mi?

Önce hasar tespiti yapılıp mı servise gitmeliyim. Yoksa gidip aracı direkt servise teslim etmelimiyim.
Nasıl oluyor bu işler? Yardımcı olur musunuz? Hiçbir bilgim yok.

albaykadir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam gecmis olsun tespit tutanagi karsi tarafin kimlik sigorta ve ruhsat fotokopisi ile servise gitmeniz yeterli

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duayen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Farklı açılardan çekilmiş kaza fotoğraflarını da eklemenizde yarar var tutanağa.

dogancan35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam servise gidin direk sadece fotoğrafla gitseniz bile onlar size yardımcı olıucaktır ama sizden tutanağı isteyebilirler onlar karşı aracın sigorta şirketiyle konuşup sizin aracınıza onay alınca tamir işlemine başlarlar 4-5 gün içinde aracınızı verirler büyük ihtimal

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1 tutanak tutulsun güzelce açıklayıcı şekilde. İmzalar atılsın
2 aracın kaza resimlerini cd veya print alarak dosyaya ekleyin
3 sizin ve karşı tarafın nüfus ruhsat tescil fotokopisi ni alın sigorta kimin üzerinde ise
4 direk kaza hasar bölümüne aracınızı götürüp teslim edebilirsiniz onlar dosyayı açır sigorta şirketlerine bildirir.
5 siz serviste aracınızla ilgili dosya imzalayacaksınız
6 resimler açık ve net olursa iyi olur kaza anını iyi çizin tüm ayrıntıları ile zaten arkadan çarptığı için suçlu çıkacak hertürlü
7 şeffaf dosyaya koyun dosyanızla gidin
8 her ihtimale karşı tarafın uyanıklıklarına dikkay rdin kıvırmaya kalktığını anladığınız zaman 3 yada 5 gün içinde kazayı bildirmeniz lazım trafik polisi ile konuşun.
Geçmiş olsun.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi