Kaza yaptım yardıma ihtiyacım var.

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Plastik kaynakçıları yapar. Kırılan yeri "S" şeklinde tel veya ızgara ile birleştirip üzerine plastik eritiyorlar. Servis bu tamiratı yapmayacağı için mecbur farın tamamının fiyatını vermiştir. Bende benzer bir kaza yapmıştım ama karşı taraf 100% kusurlu olduğu için ve benimki biraz daha ciddi olduğu için serviste kaskodan yaptırmıştım benim farların ikisi, radyatör, ön travers, kaput değişmişti, 5800TL tutmuştu.

KafkasKartalı34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet algorist kardeşim dediğiniz gibi servis pek ugrasmiyor kaputuda degisirim diyor tamiri ile pek ugrasmiyor.Farlardan su kacar, radyotörede bakmak gerek geri kaymis ayrica su kacagi olabilir dedi.Ama su kacirsa aracta ariza isigi yanardi.Yada su biterdi ama yok sanirim.P.tesi sanayiye gideceğim.Birde kazadan sonra istedigin zamanda gelebilirsin dedi 6 ay 1 yıl icinde kasko bilgilerinde böyle bisey gözüme carpmadi.Kac gun icinde yaptirabilirim kaskoyu mu arayıp sorayim.

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kara araçları kasko sigortası genel şartlarında 5 iş günü olarak yazar.

dunkof

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arabaların kaderi böyle demek geçmiş olsun, ben gittim kaskodan yaptım maiste. hemen hemen aynı hasar gördüğüm kadar. Yetkili servis uğraşmadı dediğiniz gibi kaput yaminca içe doğru yandan kalkmıştı az sizin ki gibi içerde tırnaklar mi direk mi tam hatırlamadım kırılmış düzelmez Vs dedi el mahkum değiştirdim farin da içerden bir kaç parçası değişti , kaskoda şişti.
Size yardımcı olmak isterdim ama ben paşa paşa yetkili serviste yaptım satarken dediğiniz gibi laf anlat şimdi ama umrumda değil fotoğraflar fatura mevcut gene de can sıkıyor. Kasko çok oynamaz ama hasarsizlik trafik sigortan nerden baksan 25-30 artar şu anki policeden.

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
100 200 e zor hatta bence imkansız. geçmiş olsun. bence kaskodan yaptırın resimleri de çekip saklayın. dışarda da en kötü 2-3 bin çıkar fiyat gibi geliyor.

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Plastik kaynakçıları yapar. Kırılan yeri "S" şeklinde tel veya ızgara ile birleştirip üzerine plastik eritiyorlar. Servis bu tamiratı yapmayacağı için mecbur farın tamamının fiyatını vermiştir. Bende benzer bir kaza yapmıştım ama karşı taraf 100% kusurlu olduğu için ve benimki biraz daha ciddi olduğu için serviste kaskodan yaptırmıştım benim farların ikisi, radyatör, ön travers, kaput değişmişti, 5800TL tutmuştu.

Hocam karşı taraf %100 hasarlıysa kendi kaskonuzdan neden yaptırıp bozdunuz?

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Karşı taraf %100 suçlu olduğu zaman masraf karşı tarafa rücu eder ve kaskonuz bozulmaz. Benimkide bozulmadı. Ancak orjinal parça istediğimden ve 10 yaş üstü araç olduğundan dolayı %30 unu ben ödedim. Hasarsızlık indirimim ise devam etti.

KafkasKartalı34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli dostlar dün sanayiye gittim anlaşmalı özel servisler ve bir tane daha yetkili servisle görüştüm.Araç masrafı fazla olduğu için kaskodan yaptırmaya karar verdim ve özüçler yetkili servise bıraktım.Haftaya alabilirim aracı.

KafkasKartalı34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracı erken aldım.4.400 TL masraf çıkarmış servis yüksek bekliyordum açıkçası ölümle korkutup sıtmaya razı ediyorlar anlayacağınız:)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracı erken aldım.4.400 TL masraf çıkarmış servis yüksek bekliyordum açıkçası ölümle korkutup sıtmaya razı ediyorlar anlayacağınız:)

Şase ve direklerde sorun olmadığı sürece Arac yetkili serviste yapılmışsa sorun olmaz. Yurt dışında parçası değişen araç yeni parça olduğundan daha pakıyla satılırken ülkemizde boya var diye fiyat kırılan enteresan bir algı var.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi