Kelebek boğazı temizliği resimli

umutguzey

Adana,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kelebek boğazı temizliği resimler güncellendi

arkadaşlar herkese selamlar iyi pazarlar.dün ne zamandır aklımda olanı yaptım kelebek boğazını temizledm.bunun için gerekli olan malzemeler 1kutu balata spreyi 10 lokma mümkünse küçük tip ve ara kollu olsun.düz tornavida ve temiz bir bez.ilk önce hava filtresi ile boğaz arasındaki plastik boruyu söküyorruzz çıkartması biraz zor bilginize.daha sonra kelebek üzerinde 4 adet 10 luk vida var lokma ile bunları söküyoruz yanlız sol alt köşedekine ulaşmak sıkıntılı.boğazon üzerinde manifoltan geldigini düşündügüm bir hortum var kelepçesiz onuda çıkrtıyoruz.ben fişini çekmedim nolur nolmaz kalibrasyon isteyebilir diye.boğazı elimize aldıkdan sonra güzelcene sprey sıkıp temiz bir bezle siliyoruz.kelebege üsten bastırınca açılıyor yanlız baya bir kuvvet uygulamanınz lazım elektronik oldugu için içeri bir motor var sanırım yaylı bişeyler.iyice temizledikden sonra kurutup montaşını yapıyoruz.benim dikkatimi bişey çekti boğazda conta oring benzeri bişey yoktu ilginçhımm yarın araştırcam eger olması gerekiyor ise alıp takacagım.belkide önceden söktüler geri takmadılar.malumunuz bizim ustalar parça arttırmakla meşhur:).montajdan sonra marşa basıyoruz ve yola devam.hihi

Son düzenleme:

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Faydalı bir konu fakat resimleri düzeltmeniz gerek,hiçbirşey anlaşılmıyor

umutguzey

Adana,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sanırım oldu:)

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,