Kendi parçalarımızla bakım yapacak yetkili servis.

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar parçaları bizim alıp işçiliği vererek bakımı yaptıracağımız yetkili servis var mı? Ben 1-2 servise sordum yok yapmıyoruz dedi. MAİS’e sorduğumda da yetkili servisin inisiyatifinde dedi. Bu şekilde bakım yapan yetkili servis var mı bildiğiniz?

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Arkadaşlar parçaları bizim alıp işçiliği vererek bakımı yaptıracağımız yetkili servis var mı? Ben 1-2 servise sordum yok yapmıyoruz dedi. MAİS’e sorduğumda da yetkili servisin inisiyatifinde dedi. Bu şekilde bakım yapan yetkili servis var mı bildiğiniz?

Mais yetkili servisin inisiyatifinde dediyse o zaman neden parçalarınızı alıp mais'te bakımı yaptırmıyorsunuz?

*UfukASLAN

Ufuk ASLAN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yetkili servis , aracın bakım için renaultun tavsiye ettiği parçaları takmak zorundadır.

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mais yetkili servisin inisiyatifinde dediyse o zaman neden parçalarınızı alıp mais'te bakımı yaptırmıyorsunuz?

Mais yapmadığını söyledi.

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Mais yapmadığını söyledi.

Hiç bir yetkili servis dışardan getirdiğiniz parçalar ile işlem yapmaz ne yazık ki çünkü olası bir sorunda sorumlu olacağı için bu riske girmek istemez...

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genel merkez ile sadece yağ için konuşmuştum. Megane IV 1.5dci için farklı bir yağ tercih edebilir miyim yetkili servislerin kullandığı yağdan memnun değilim şeklinde danışmıştım Genel Merkez RN720 kodlu yağlardan kullanabilirsiniz ama bu işlem yetkili servislerin insiyatifinde şeklinde bilgi vermişti. Izmir'de olan ve bildiğim tüm yetkili servisler ile görüştüm ancak hiç birisi kabul etmedi.

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genel merkez ile sadece yağ için konuşmuştum. Megane IV 1.5dci için farklı bir yağ tercih edebilir miyim yetkili servislerin kullandığı yağdan memnun değilim şeklinde danışmıştım Genel Merkez RN720 kodlu yağlardan kullanabilirsiniz ama bu işlem yetkili servislerin insiyatifinde şeklinde bilgi vermişti. Izmir'de olan ve bildiğim tüm yetkili servisler ile görüştüm ancak hiç birisi kabul etmedi.

Aynı cevabı almışız.

MeqaneIV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben kendi bakımımı kendim yaptım arkadaşlar, şanzıman yağınıda kendim değiştim...

motor yağını rn720 kodlu shell ultra helix pro kullandım
şanzıman yapını Motul dct 2 litre kullandım.
filtrelerin hepsini orjinal olarak akbay'dan aldım.

şuan bakım sonrası 2 bin km yaptım, çok şükür hiçbir sıkıntı yok.... motor eski yağını boşaltmadan önce yine shell fulish kullandım 15 dk rölantida çalıştırıp yağı öyle boşalttım. Daha temiz oldu.

işçilik SIFIR lira :)

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben kendi bakımımı kendim yaptım arkadaşlar, şanzıman yağınıda kendim değiştim...

motor yağını rn720 kodlu shell ultra helix pro kullandım
şanzıman yapını Motul dct 2 litre kullandım.
filtrelerin hepsini orjinal olarak akbay'dan aldım.

şuan bakım sonrası 2 bin km yaptım, çok şükür hiçbir sıkıntı yok.... motor eski yağını boşaltmadan önce yine shell fulish kullandım 15 dk rölantida çalıştırıp yağı öyle boşalttım. Daha temiz oldu.

işçilik SIFIR lira :)

Elinize sağlık. Herkes sizin kadar becerikli olmayabilir..

MeqaneIV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elinize sağlık. Herkes sizin kadar becerikli olmayabilir..

teşekkür ederim hocam, aslında bu forumda ki herkesin elinden gelir bu tür işler. Sadece cesaret etmek lazım.. Şahsen bir bardak su doldurmak ile aynı mantık. Sadece bilen birisi ile 1 kez yardımlı yapsalar, sonradan kendiniz bile değişebilirsiniz. Bende bnu şekilde öğrendim. El yatkınlıgı biraz olsn yeterli.