Kılcal çizikler

Dr.Sma

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir kalem var üstünden geçince kapanıyo diye biliyorum ama derin çiziklerde işe yarar mı bilmem.

muhittin_kaplan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o kalem bir işe yaramaz.
eğer alttaki boya görülüuorsa, gidip oto boyacısından aracın rengine göre boya alınır, en incesinden fırça alınır rutus yapılır. sonrasında 1 hafta geçince oraya pasta ile "kenar artıkları" alınır. cila atılır.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
keşke resim koysaydınızda bizde görebilip daha iyi yönlendirebilseydik.

çizik size çok derin gelip aslında olmayıp iyi bir pasta işi ile halledilebiliyor olabilir mesela.

yada çizikler az sayıda ise çok çok iyi rütüş yapılabilinecek yer varsa oda ayrı bir çözüm. ben yıllarca rütüş boyaların hep araçtaki boya ile alakası olmayan saçma sapan renkler ve yoğunlukta olduğunu gördüm özelliklede servislerde.

harbuki yakın tarihte işinin ehli ve işini adam gibi tutkuyla yapan bir abimiz daha yeni hanımın arabasına öyle rütüş yaptıki şok oldum, önce araç tertemiz yıkandı sonra maskelendi, çiziklerin olduğu kısıma çiziğin kendi kadar çizgi halinde macun geçildi, aracın rengine birebir boya ayarlandı, sertleştirici ile beraber boyayı sürdü kurutu üzerine incecik vernik sürdü ve kuruttu.

akabinde pasta ile inceden inceden aracın boyası seviyesine indirdi ve maskeler kaldırılıp polish yapıldı, sonuç 10 üzerinden rahat 7 idi (10 fabrika boya kalitesi :) ) öyle çirkin bir yama boya değildi.