Kilometre Düşürene 5 BinTL Para Cezası

engin_er_26

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
zamanında bizi de bir galerici kazıklamıştı sagolsun,2009 getz alırken yemin billah sadece arka kapı boyalı demişti,araç temiz oldugu için güvenip aldık.sonra servise götürdügümüzde kilometresinin 80 bin düşürüldügü,kaput ve tamponun degistigi,3 parça boyalı oldugu ortaya çıktı.aldıgımız galeriye geri götürdük,adam dalga geçer gibi verin anahtarı şu 98 5.20i bmwyi götürün demişti.Allah'ından bul diyerek çıktık ordan.1 sene bindik,2.500 lira zararına sattık,yoksa araç elden çıkmayacaktı zaten.3 ay sonra da öğrendik ki batmış adam :) kimsenin ahı kimsede kalmıyor yani.
galerici, bunların yeni adı,
eskiden bunlara komisyoncu yada simsar deniyordu, bunların %80 ni babasına dahi acımazlar, hani meşhur bir laf vardır ya "anasını boyayıp, babasına satar" diye işye bunlar böyledir, acıma duyguları körelmiş kişilerdir, helali haramı ayırt edemeyecek kadar kördürler.

Aytskal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben yeni araç aldım maalesef baktığım araçların çoğu km oynanmış durumdaydı Symboümü alırken Tramere 5664 mesaj atarak aldı ve km oynanmadığı netşeşince gidip baktım. 1-2 fazla verdim ama içim rahat.

Maalesef İzmirde bu konuda çok kötü bir durum sözkonusu adeta doğal karşılıyorlar , Çiğlide bir araç için sahibini aradım , adama km orjinalmi diye sorduğumda bana senin hiç araç kültürün yok diye bir cevap verdi bana , olağan bir durummuş gibi karşılıyor terbiyesiz...İlaveten kazalı araçları saklamalar v.s durumlar.5664 bu iş için bence iyi oldu umarım bununda bir fasosu çıkmaz.