Kilometre kadrani çalişmiyor

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun benim başıma da geldi, nasıl çözdüğünü öğrenebilir miyim :)

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eğer kadran çalışmadığında günlük sayaçta atmıyosa km sensörünü değiştirin.hatta değiştirmişken jakınıda yeni alıp değişin faydası olur

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar yaklaşin 5 aydir kilometre kadrani çalişmiyor. Geçenyil kar yağdiğinda soğuktan termostat borusu özelliğini kaybetmiş gaza çok başinca dibinden su atiyordu. O kolay yaptirdik ta birde kilometre kadraninin çalişmadiğini farkettim. Ertesi gün kendiliğinden çailişti sonra tekrar gitti. Arada bir ziplama yapiyor. Bir yere sordum abs beynindendir değişmesi gerekir dediler. Ben de bir temassizliktn süpheleniyorum. Daha önce başina gelen veya bilgisi olan varmi..
benim başıma kıbrısta geldi 2001 1.6 110hp bva meg cup da motor bölmesinin yalnış hatırlamıyorsam sağda akü arkasında siyah plastik kısımı açın içinde beyaz soketler var soldan 2. yi açın paslı olduğunu görürsünüz temizledikten sonra canavar gibi çalışacaktır. siz hepsini söküp temizleyip takın;)

iboce

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım iyi bir elektrikçi çözdü olayı absden kadrana giden kabloda kopukluk oluşmus. Ustanın dediğine göre kablo çürümüş. Kabloyu değiştirdi düzeldi. Dediğine göre megan 1 lerde motor ısından dolayı elektrik tesisatı sık sık arıza veriyormuş. Ben alıştım artık. Bazen tavan lambası yanıyor sön müyor bazen arka silecek kendiliğinden çalışıyor duruyor ama sonra kendiliğinden düzeliyor. Ama km kendiliğinden düzelmedi.

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de iboce arkadaşın dediği şekilde çözdüm. Soketin bir kablosu kopmuş. Kendim hallettim.

EmrYnk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.a. arkadaşlar
Benimde kilometre kadranının ışığı yanmıyor. Çok dikkatli bakınca genelde karanlık ortamda sayaçlar çalışıyor görünüyor fakat ekran ışığı kafasına göre nadir geliyor sonra yine gidiyor ne olabilir ?

iboce

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ampuller patlamıştır ön hoparlör kapaklarını sökünce iki vida var onları sökünce ön torpido çıkıyor oradan kavramların olduğu bölümü sökünce arkasında küçük ampuller var birini şök ona göre al tanesi 3 lira falan

camanga

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ampüllü değil coupelerinli 1206 kılıf smd led var ama otomatikse bayağı zorlayıcı bir işlem oluyor değilse çok çok daha basit. Eliniz lehim yapmaya yatkınsa kolayca halledebilirsiniz.