Kış lastiği hakkında ,

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hepinize hayırlı akşamlar forum sakinleri.
Malum kış geldi kış lastiği hakkında herkesin olduğu gibi benimde aklımda soru işaretleri mevcut onları bir başlık altında toplamak ve merak eden arkadaşların faydalanmasını istedim.

Kış lastiğinde tavsiye ettiğiniz bir marka varmı
Kış lastikleri karlı ve buzlu yolda deneme şansınız oldumu olduysa sonuç neydi
Sizce alınmalımı normal 4 mevsim lastiklere göre çok fazla farkı varmı
Kış lastiği varsa korkmadan istediğiniz karlı ve buzlu yolda gidin dermisiniz
Şimdiden teşekkürler arkadaşlar kardeşler

SerhanÇELİK

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Dün Akşam Aldım Kar Buz Dinlemiyor Gayet Memnunum 4 Mevsim Lastikle Gidilemiyecek Yolda Gerçekten Rahat Şekilde Aracımla İlerledim Tavsiye Ederim

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben almadım daha kullanmak nasip olmadı ama petlas,nokian, ultra grip 9 ve dort mevsim goddyear ile michelin çok iyi yonlerini duydum bu markalar iyiymiş aralatında iyi ve ucuz olan petlas. Kaliteli biraz pahalı nokian lar diğerleri istenilen butcede var. Ama kış lastiği var diye guvenmemek lazım. Yavaş gitmekde herzaman fayda vardır bir diğer husus da ise 4 mevsimler ile kışlıklarda malumun 4 mevsim kullanılması biraz kış biraz yaz lastiği içerikli %50 %50 yani karışımlı. Bu durumda kış lastiği kışın daha fazla verim verir yazında yaz lastiği farkı vardır illaki. (dediğim gibi daha önce kullanmadm nasip olmadı)

engin_er_26

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
önlere 2 tane petlas/starmaxx aldım malum bizim burada 50-60 cm kar yağdı arkalar ser dönüşlerde kayıyor ama en azından rampalarda falan rahatım çıkmam gitmem demiyor, en kısa zamanda arkalarada alacağım.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kar lastiği gerçekten büyük imkandır soğuk ve karlı havalarda bence önden çekişli araçlarınıza kesinlikle en azından 2 tane alarak kışın zor ve kaza riski arttıran durumlardan kendinizi ve ailenizi canınızı uzak tutar :eyv

Kafka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence alındı mı 4 tane alınmalı, aksi takdirde çok büyük risk altına girersiniz. Herhangi bir kayma anında arkasını bırakır ve kontrolü kaybedersiniz.
Eski aracımda geçen sene Petlas kullandım. Yoğun kar yağışında Ilgaz'ı tırmandım, bana mısın demedi.
Captur'a da Petlas almak isterdim ama orijinal ebat bulunmadığından Kumho taktırdım, 10 gündür karın buzun üstünde canavar gibi gidiyor. Ama yine de Petlas'ı tavsiye ederim, gerçekten çok iyi lastikler.

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım Clio 3 HB. 185/60/15 Lastik ebatlarım. İlk kez bende tavsiye üzerine 4 adet Kar lastiği aldım. Brigstone Blizzak LM 32 84T ( 4 Tanesi toplam 590 tl) . Eski 4 mevsim lastiklerimi 2 hafta önce kar yağdığında bi frene basayım dedim vazır vazır kaydı araba. Lastiği takınca denedim ben bile bu kadar fark edeceğine inanamadım. Kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca 4 mevsimleri kışın kullandığında soğuktan dolayı daha çok yıpranıyor ve ekonomi yapayım derken tam tersi daha çok zarar ediyoruz. Hem güvenliğin hemde ekonomi için kesinlikle al derim. Marka olarakta çok araştırdım Brigstone lm32 yi tercih ettim. Hem ses yapmıyor hemde 1 yıl yol yardımı veriyorlar.

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle çok faydalı. Korkmadan girin demek doğru olmaz ama fren mesafesi olsun virajlarda aracın kaygan zeminden dolayı kayması olsun tamamıyla değişiyor. Hamur farkından ve desenlerinden dolayı soğuk havalarda daha iyi bir yol tutuş sağlıyor. 4 mevsim lastikleriniz nasıl uzun yola çıktığınızda daha iyi yola yapışıyorsa 15-25 derecelik hava sıcaklıklarında, kış lastiklerini de düşük hava sıcaklıklarında daha iyi olarak görebilirsiniz.

Bridgestone kullanıyordum geçen yıl gayet tatminkardı, sadece kar ve buz olarak düşünmeyin soğuk havada ıslak ve kuru zeminde de çok farklı fren performansı.