Kışın klima ışığı yanmalımı

sendoma

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar

kışın havalandırmayı çalıştırırken ac nin ışığı yanmalımı yoksa sönükmü olmalı ?

Ekli dosyayı görüntüle 16137

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana ac açmamı söylemişlerdi ac açınca daha iyi sıcak veriyor yani iyi sıcak için açılması lazım bana kalırsa he buhar gitsin biraz ısıtaın dersen ac açmadanda kullanabilirsin çok soğuk değilse yaşadığın yer.

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Benim yaz kış kullanıyorum A/C yi anında buhar çözüyor :eyv

isoş

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
üstat cepten yiyosun farkında deilsin tabiki sönuk olacak:D

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bişi dicem şimdi ac alternatif akım yani ben daha guçlu ve rezistans ısıtarak yapıyor sanıyorum diğer turlu kullanım nasıl oluyo yer ki moturun sıcaklığınımı veriyor ve soğutmada ac nasıl oluyor :D nasıl ilginç bişi bu

isoş

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
üstatd bırak bunları mühendisler düşünsün sen kışın ac ışığını sönük tut yazın 24 saat aç ondan sonra yolbilgisayarı yakıt ortalaması tutmuyo diyosun :pis

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kış aylarında klimayı açmak gereksiz yere yakıt israfıdır. evet buğu çözmek için 1 dakikalığına açılabilir. fakat AC çalışınca daha sıcak geliyor teşhisi yanlıştır. çünkü araçlarımızdaki klima sadece soğutmak için vardır . boş yere çalıştırıp paranızı sokağa atmayın ,:)

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Işık açıksa klima kapalı, ışık kapalıysa klima açık demektir. Camları daha hızlı çözmek için 1 dakikalığına max tuşuna basabilirsiniz ama sonrasında üfleme gücünü kıssanız bile klimanın hala açık olduğunu unutmayın. Camlarda buz, kırağı falan varsa dışarıdan kazımak en garantisi ;)

sendoma

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yani resimdeki gibi AC ışığı sönükken ne oluyor klima devredemi devrede değilmi. ben onu anlamadım.

gerçi anladığım kışın klimayı kapamak için ışık yanacak. yazında sönecekki klima soğuk hava versin doğrumu bu şekil ?

aydemir74

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bu ışık meselesinde bir hata yapmayalım, şu an araçlarda çalışan kısımların ışıkları (sinyalleri) yanar, neden klima çalışırken ışığı sönük olsun, bütün sisteme ters değil mi?