Kışlık Bakımları Nelerdir?

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
CLio 4 ve Diğer Model Araçlar İçin Kışlık Bakım Olarak Neler Yaptırdınız? Bilgi Verir misiniz?
Şimdiden Teşekkürler Cevaplarınız İçin.

ApSUVai

B A Ş K A N,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor Suyu Antfirizli Olması Lazım Cam Suyunun Da Aynı Şekilde Lastiklerde Kış Lastiği Silecek Süpürgeleri Kontrol Edilebilir Ve Kalorifere Bakabilirsin Karlı Bölgelerde İsen Zincir Cekme Halatı Takoz Da Sart

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kütahya gibi soğuk ve ayaz memleketlerde iseniz buz kazıyıcı ve buz çözücü sprey de ekleyelim ;)

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor Suyu Antfirizli Olması Lazım Cam Suyunun Da Aynı Şekilde Lastiklerde Kış Lastiği Silecek Süpürgeleri Kontrol Edilebilir Ve Kalorifere Bakabilirsin Karlı Bölgelerde İsen Zincir Cekme Halatı Takoz Da Sart

Motor suyu tamam. Cam suyunu anlayamadım neden onada koyuyoruzki buzlanma için on cam ıstıcısı var o yetmezmi ki. Bide kış lastiği kaldı şu kış boyunca kullansam kullanaam 6-7 kere kuçuk işler için kullanırım . :/ zincir koyacam 2 hafta içinde takoz var ama plastikten. Bide çekme halatı tmdır. Ama baya da iş oluyormuş busene arabamla ilk kışım tecrubesizim bilgilerinize ihtiyacım var. Tşkler.

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kütahya gibi soğuk ve ayaz memleketlerde iseniz buz kazıyıcı ve buz çözücü sprey de ekleyelim ;)

:D buz çozucu,bugu giderici,yağmur kaydırıcı set halinde a101den aldım kullanırmıyım bilmem ama buğu giderici arka cam için lazımdı.tşkler bilgiler için.

Baranselo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah muhtaç etmesin ama kış lastiği ve buz kazıyıcı dışında hiçbirine ihtiyacın olmayacak büyük ihtimalle. Araba kullanmaya başlayalı 6 kış geçirdim, bagajda yaz kış mangal setinden başka birşey yoktu. :D Yine de ne olur ne olmaz dersen yukardakilere ek olarak sıcak tutacak bi polar battaniye koy bi kenara. Her an ihtiyaç olabilir, araban çamura saplanırsa da lastiğin önüne serer çıkartırsın.

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah muhtaç etmesin ama kış lastiği ve buz kazıyıcı dışında hiçbirine ihtiyacın olmayacak büyük ihtimalle. Araba kullanmaya başlayalı 6 kış geçirdim, bagajda yaz kış mangal setinden başka birşey yoktu. :D Yine de ne olur ne olmaz dersen yukardakilere ek olarak sıcak tutacak bi polar battaniye koy bi kenara. Her an ihtiyaç olabilir, araban çamura saplanırsa da lastiğin önüne serer çıkartırsın.

:D çamura batacak kadar herhalde bir yere gitmem batarsamda zaten duruma göre ilk önce kendimi sonra arabayı :D güvene alırım Allah göstermesin öyle şeyler.Buz kazıyıcı o setin içinde vardı ama dediğim gibi ön cam ısıtıcılı herhalde kullanmama gerek kalmaz işallah :)

equity

Gökberk YILMAZ
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor suyu tamam. Cam suyunu anlayamadım neden onada koyuyoruzki buzlanma için on cam ıstıcısı var o yetmezmi ki. Bide kış lastiği kaldı şu kış boyunca kullansam kullanaam 6-7 kere kuçuk işler için kullanırım . :/ zincir koyacam 2 hafta içinde takoz var ama plastikten. Bide çekme halatı tmdır. Ama baya da iş oluyormuş busene arabamla ilk kışım tecrubesizim bilgilerinize ihtiyacım var. Tşkler.

cam suyu haznesi içerisinde donabilir bu yüzden koymalıyız

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ahwed

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1 de toplu iğne:) silecek su deliklerini donmada açmak için.

elpida

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Hem cam suyun donabilir hemde cam suyu kabı ve boruların içerisinde kalan su boru ve kabın çatlamasına neden olabilir. Kipa'da 3Lt.'lik antifirizli cam suları 3 TL'ye satılıyor.