Kışlık Lastik ?

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar birşey soracağım kışlık lastik almak zorunlu mu yoksa sadece ticariler için mi geçerli?

Sadece ticariler için zorunlu şuan ama ilerde ne olur bilinmez. Önümüzde seçim olduğu için yakın zamanda böyle bir mecburiyet olacağını zannetmiyorum.

desiredesire

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sadece ticariler için zorunlu şuan ama ilerde ne olur bilinmez. Önümüzde seçim olduğu için yakın zamanda böyle bir mecburiyet olacağını zannetmiyorum.
bilgilendirme için teşekkür ederim şuan lastik için ayıracak param kalmadı valla. kışın pek dışarı çıkmam diye düşünüyorum çünkü işe giderken iş yerinin servisini kullanıyorum. umarı standartta gelen lastikler iyidir de (Çok iyi olmasını beklemiyorum) ara ara dışarı çıktığımda sorun çıkarmazlar.

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bilgilendirme için teşekkür ederim şuan lastik için ayıracak param kalmadı valla. kışın pek dışarı çıkmam diye düşünüyorum çünkü işe giderken iş yerinin servisini kullanıyorum. umarı standartta gelen lastikler iyidir de (Çok iyi olmasını beklemiyorum) ara ara dışarı çıktığımda sorun çıkarmazlar.

Rica ederim. Kış lastikleri için yapılan testler var elbette üstünlüğü çok fazla ama ben yine de şöyle düşünüyorum; elbette faydası var ama göreceli, 4 mevsim lastiklere göre kışın çok daha avantajlı ama bu iş pazarlama politikalarının neticesi birazda. Lastiği alıyorsun eskileri koyacak yerin yoksa satıcı "depomuzda özenle muhafaza ediyoruz" deyip 100-200 lira fazla alıyor, "abi gelmişken bir de rot-balans ayarına bakalım" diyor. 1 yıl sonra %10 daha kısa fren mesafesi, %5 yakıt tasarrufu gibi özelliklerle bir üst versiyonu çıkıyor. Kışlık lastikle gezen kişiye sorulduğunda genelde çok para verdiği için fark etmese de "çok faydasını gördüm" diyor. Senin ilgin daha da artıyor gibi. Ben eski aracımda 4 yıl Kütahya gibi yerde 4 mevsim lastikle gezdim bir eksikliğini hissetmedim. Herkesin bakış açısına ve özellikle bütçesine göre değişir bence.

pigeon4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar boyutlarını değiştirebilir miyiz ? Değiştirmeli miyiz ?