Klima ac ışığı yandığındamı aktif oluyor ? 1.5 joy araç

seymor35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Joy paket aracım ac ışık kapalı durumda olmasına rağmen aracı ilk calistirdigimda klima devrede oluyor ve haliyle her defasında ac tuşunu yakıp geri söndürüyorum yoksa yakıt fazla yakıyor. Bunun bir çaresi yok mu Allah aşkına klimayı zorla her defasında kafasına gore açıyor.
Yazılımla ilgili bir sorun olabilir. Servise götürüp bilgisayara bağlatma şansınız var mı ?

funnerman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
klima,ac ışığı yanık haldeyken ve yön olarak ayaklar ve vücut seçiliyse pasiftir.yön yukarı tarafı seçiliyse ışık yansada yanmasada aktiftir.aracım icon

Yön yukarı derken klima yönünün camlara dönük olmayı mı kastediyorsunuz? Benim klima yönü sadece ön camların olduğu bölüme dönük acaba o yüzden mi araba ilk çalıştırmada kapalı olmasına rağmen klima aktif oluyor? Belki joy kullanıcılarının çoğu bunun farkında değil ama klima bu yakıt tüketiyor ve bu aracı sırf az yakıyor diye aldık. Lütfen bu konuda net ve kesin bir bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

funnerman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
klima,ac ışığı yanık haldeyken ve yön olarak ayaklar ve vücut seçiliyse pasiftir.yön yukarı tarafı seçiliyse ışık yansada yanmasada aktiftir.aracım icon
http://tr.e-guide.renault.com/trk/Yeni-Clio/MANUEL-KLIMA
Linkte en aşağıda șöyle bir bilgi var :

W pozisyonunun kullanılması ve i ön camda her türlü buğulanma riskini önlemek için dahili sirkülasyonun çalışmasını yasaklar ve klimanın çalışmasına yol açar. 3 tuşun içindeki ikaz ışığı yanmaz.

Storming0

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu kadar savaşmayın klimayla joy paket kullanıcısi olarak AC tuşunda ışık yanıyor ise klima devrededir. Yazın soğuk kullanımda çok net anlayabilirsiniz. Yine joy paketlerde ilk çalıştırmada klima açılması gibi birşey görmedim. Sistem baştan aşağı manuel zaten. 😂

clio6161

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
http://tr.e-guide.renault.com/trk/Yeni-Clio/MANUEL-KLIMA
Linkte en aşağıda È™öyle bir bilgi var :

W pozisyonunun kullanılması ve i ön camda her türlü buğulanma riskini önlemek için dahili sirkülasyonun çalışmasını yasaklar ve klimanın çalışmasına yol açar. 3 tuşun içindeki ikaz ışığı yanmaz.

Benim bildiğim, eğer yönü camlara verirseniz ya da cam+vücut da olabilir, hatta sıcaklığı en sona alırsanız bile (sıcaklık en sonda cam yönünün işareti var) klima her türlü aktif oluyor ve ışık yanmıyor. Bunu başlarda ben de bilmiyordum.

Son düzenleme:

funnerman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Benim bildiğim, eğer yönü camlara verirseniz ya da cam+vücut da olabilir, hatta sıcaklığı en sona alırsanız bile (sıcaklık en sonda cam yönünün işareti var) klima her türlü aktif oluyor ve ışık yanmıyor. Bunu başlarda ben de bilmiyordum.

Yani sonuç olarak cam işareti olan hangi yönde ya da seçenekte ise klima devreye giriyor doğru mu anlıyorum. Bu kadar kafana takma deniliyor ama 100 de 10 israf demek klimanın gerekmediği halde devrede olması.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eger hava yonlendirmesini sadece cam seklinde ayarlarsaniz klima devreye girer. Fakat cam ayak seklinde ayarlarsaniz klima calismaz sadece havalandirma yapar. Klima kapali konumdayken ornegin sadece ayaktan “sadece cama” alirsaniz klima otomatik olarak devreye girer. Bugu gectikten sonra hava yonlendirmesini ayak veya yuz seklinde degistirirseniz klima otomatik olarak kapanir.

Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın.

İmessage: tanseler@me.com