Klima bakımı

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar bizim reno 19 larda klima bakımı nasıl yapılır elektrikçi bizim araçlarda filtre olmadığını söyledi o zman neyini değiştirmemiz gerek sprey aldım internette izledim kanallara sıkıyor çalıştırıyor klimayı bu yeterli olacakmı filtrre değişimi olmayacakmı bizim araçlarda bilen arkadaşlardan yardım istiyoruz teşekkürler

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Sizin araçlarda polen filtresi bulunmuyor, gaz ölçümünü yaptırman yeterli kardeşim...

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin araçlarda polen filtresi bulunmuyor, gaz ölçümünü yaptırman yeterli kardeşim...

ölçüm yeterli ise tamam ama dışardan gelen şeyleri süzmeye filtre yokmu nasıl klima bu anlamadım ben sprey aldım nerelere sıkayım onu nette yapanlar gibi kanallara sıkıp temizlesem yetermi yoksa başka yerlere de sıkmak gerekirmi sprayden temiz hava soluyalım önden hava radyatör temizliğide önemli imiş diyorlar oralara da sıkıp temizleyeyimmi 1 tane sprey aldım

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cevap yazabilecek yokmu arkadaşlar sorum yanıtsız kaldı

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Spreyi kanallara sıkman yeterli, gaz basıncını ölçtür. Eğer geçen seneden beri klimanı kullanmadıysan gazı yeniletmen daha iyi olur. Ön petek temizliğini ise spreyle yapamazsın. Petek temizleyici ilaçlar var, ondan sıkıp su ile güzelce temizlemen lazım.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Spreyi kanallara sıkman yeterli, gaz basıncını ölçtür. Eğer geçen seneden beri klimanı kullanmadıysan gazı yeniletmen daha iyi olur. Ön petek temizliğini ise spreyle yapamazsın. Petek temizleyici ilaçlar var, ondan sıkıp su ile güzelce temizlemen lazım.

Filtrenin falan olmaması önemli değilmi sadece kanalların temizliği yeterli olur diyorsunuz peteğin temizliği nasıl yapılır onu anlatan bir adres yada video varmı hangi malzeme kullanacağız sprey olmaz sa başka hangi malzeme almamız lazım adı nedir bu malzemenin petek temizleyici si olarakmı bakayım teşekkür ederim

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Filtrenin falan olmaması önemli değilmi sadece kanalların temizliği yeterli olur diyorsunuz peteğin temizliği nasıl yapılır onu anlatan bir adres yada video varmı hangi malzeme kullanacağız sprey olmaz sa başka hangi malzeme almamız lazım adı nedir bu malzemenin petek temizleyici si olarakmı bakayım teşekkür ederim

Polen filtresi yokmus 19larda.
Hava kompresorun varsa boya tabancasina 1cay bardagi kirec cozucu dok.uzerine de ilik su tamamla. Tabancayla iyice sık. Daha sonra su hoetumuyla durula.
Veya hic ugrasma oto sanayilerdeki oto klimacilarina git guzel bi bakim yaptir kardesim.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eyvallah sağolun spreyi sıktım az geldi yetmedi biraz ama motoru yıkatım sonrada spreyi kanallara sıktım bekledim sonra klimayı çalıştırdım içeri bişeyler fırladı kanallardan neydi bilmiyorum ama işe yaramış gibi geldi iyi kokuyor şimdi soğutmada süper maaşşaallahh

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eyvallah sağolun spreyi sıktım az geldi yetmedi biraz ama motoru yıkatım sonrada spreyi kanallara sıktım bekledim sonra klimayı çalıştırdım içeri bişeyler fırladı kanallardan neydi bilmiyorum ama işe yaramış gibi geldi iyi kokuyor şimdi soğutmada süper maaşşaallahh

Petegide yikadinmi? Emegine eline saglik:eyv

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Petegide yikadinmi? Emegine eline saglik:eyv

eyvallah kardeşim sağolasın forumu kalabalık görünce bende seviniyorum :):eyv