Klima Derecelerde ki Dengesizlik

selim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba. Arabada klima HI konumundayken çok sıcak veriyor burada bir problem yok. Ama bazen sıcak çok bunaltıyor yarım derece yada 1 derece aşağıya düşürdüğünüz zaman Hı ile arasında dağlar kadar fark oluyor soğuk üflemeye başlıyor. 25 derecede falan yüzüme soğuk soğuk geliyor. Aranızda farkeden var mı servise danışan oldu mu pazartesi randevu aldım gidip göstereceğim

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba. Arabada klima HI konumundayken çok sıcak veriyor burada bir problem yok. Ama bazen sıcak çok bunaltıyor yarım derece yada 1 derece aşağıya düşürdüğünüz zaman Hı ile arasında dağlar kadar fark oluyor soğuk üflemeye başlıyor. 25 derecede falan yüzüme soğuk soğuk geliyor. Aranızda farkeden var mı servise danışan oldu mu pazartesi randevu aldım gidip göstereceğim
bunun yuzunden arabayi sattim ben.kactane servise gosterdim normal dediler. Ama benim tahminim klima beyni.imkaniniz varsa baska arabanin klima panelini takip deneyin

selim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bunun yuzunden arabayi sattim ben.kactane servise gosterdim normal dediler. Ama benim tahminim klima beyni.imkaniniz varsa baska arabanin klima panelini takip deneyin

Kullananların çoğu aynı şekilde şikayetçi. Yazılımsal olacağını düşünüyordum bende ama servis ne cevap verecek çok merak ediyorum

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Selim kardeşim bu durum bence normal, bu durumun normal olup olmadığını anlamak için şunu denemelisin bence.
Önce klima ayarını HI pozisyonuna alıp bir süre çalıştır, araç içi sıcaklığı arttığında yani klima ayarını HI pozisyonundan 1, 2 derece aşağıya yada 24-25-26 derecelere almadan önce hassas bir ısı ölçer ile araç içi sıcaklığının kaç derece olduğunu gör daha sonra klima sıcaklık ayarını değiştir.
Bu otomatik klimanın çalışma prensibi şöyle; sen HI pozisyonunda çalıştırdığın zaman klima araç içi ortam sıcaklığını getirebildiği en üst seviyeye getirebilmek için sürekli sıcak hava basarak ısıtmaya çalışıyor, araç içi ortam sıcaklığı değeri 24-25-26 derecenin bazen çok üzerine geliyor, daha sonra sen sıcaklığı 24-25-26 derecelere çektiğin zaman klima hemen ortam sıcaklığını senin ayarladığın seviyelere getirebilmek için soğuk hava üflüyor, bu durum normal bu şekilde çalışması bir arıza veya hata değil.
Burada önemli olan yukarıda da yazdığım gibi HI pozisyonundan 24-25-26 derecelere geçiş yaparken araç içi ortam sıcaklığının kaç derece olduğu.
Hayırlı günler, hayırlı işler dilerim.

selim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim Ercan abi yarın dediğin gibi yapacağım. Sonra birde ilk bindiğimde 24 25 derecede çalıştıracağım gözlemleri tekrar burada paylaşacağım

syhgul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
talisman kullanıcısıyım benimde sıcaklık aynı en yuksekde sıcaklık gayat iyi yarım derece düşürüünce soğuk üflüyor.

ayhan1154

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
otomatik olduğu için kendi ayarlıyor içersinin sıcaklıgini

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
talisman kullanıcısıyım benimde sıcaklık aynı en yuksekde sıcaklık gayat iyi yarım derece düşürüünce soğuk üflüyor.

Birde HI konumuna aldığınızda sistem bunu ,"herhangi bir iç sıcaklık derecesi önemli değil.Mümkün olan en yüksek sıcaklığı ver" komutu olarak algılıyor.O yüzden rakamlı derece ayarlarına geçildiğinde iç sıcaklığın komut verilen sıcaklığı bir an önce gelmesi adına soğuk bile üfleyebiliyor.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Birde HI konumuna aldığınızda sistem bunu ,"herhangi bir iç sıcaklık derecesi önemli değil.Mümkün olan en yüksek sıcaklığı ver" komutu olarak algılıyor.O yüzden rakamlı derece ayarlarına geçildiğinde iç sıcaklığın komut verilen sıcaklığı bir an önce gelmesi adına soğuk bile üfleyebiliyor.
Tamamına katılıyorum.zaten bu durumdan muzdarip arkadaşlar hep en üst sıcaklık ile bir altını kıyaslamış

34VR1415

selim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hepinize çok teşekkür ederim. Her dediğiniz doğru bende ilk çalıştırmada bir alt derecede çalıştırdım ve istediğim gibi oldu bir problem kalmadı