Klima farklı üflüyor

alyamac.ali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2005 model megane 2 aracımın şoför tarafı ve orta iki havalandırmanın sol tarafta kalanı klima açık iken ve 15 derecede iken normal hava üflüyor diğer yerler buz gibi üflüyor dereceyi 16 veya 17 yapınca bu sefer bu iki yer kalorifer sıcağı üflüyor diğer yerler hala buz gibi üflüyor normal havalandırmada bu sorun yok sıcak soğuk üflemede de sıkıntı yok sadece klima açık iken bu iki havalandırma istediğim soğuğu vermiyor polen filtresini de değiştirdim sizce sorun neyden kaynaklanabilir ?

YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Icerde hava kanallarini yonlendiren bir mekanizma var o mekanizmanizda bir sorun oldu sanirim

alyamac.ali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hava yönlendirmede sıkıntı yok cama ayağa ve torpidoya istediğim yere yönlendiriyor sadece klimada sol iki ızgara klima soğukluğunu vermiyor

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Klima dijitalmi?

GT-I9070 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
e o iki yerin hava kanalı yani klimadan gelen kısmı kapalıdır. yani yine yönlenirme.

alyamac.ali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet dijital

alyamac.ali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayır kapalı değil sonuna kadar açık o alttaki teker gibi olan şey hatta diğer havalandırmaları kapayıp sadece şoför tarafındakini açıyorum bütün havayı oraya veriyorum gene istediğim soğuk gelmiyor

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teker değil içerden yönlendirmesi var onun onlarda sıkıntı olabilir. teker dediğin son nokta istediğini aç istediğini kapat diye.

alyamac.ali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ama içerden sıkıntı olsa neden klimada yapar bunu normal havalandırmada 15 16 17 derecelerde her yer soğuk üflüyor 20 derece üstü sıcak vermeye başlıyor bu sorun sadece klimaya has bi durum bence

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
klima devreye girdiğinde farklı bir kanaldan geliyorsa soğuk hava ve o kapaklar tam açılmıyorsa az açılıyorsa motordan gelen sıcak hava ile karışıyor olabilir dereceye göre de işte biri diğerinden baskın gelebiliyordur. diye akıl yürütüyorum sadece böyledir diyemem tabi