Klima Hakkında destek

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Merhaba Dostlar

Malum yaz geldi klima açmaya başlamak üzereyiz ve 2 seferdir klimayı açıyorum ve ağır bir koku geliyor içeriye sonra hemen kapatıyorum. ne olmuş olabilir ne yapılması gerekiyor?

teşekkürler

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Klima sistemi temizliği yapılmalı öncesinde polen filtresi değişimi yapılmadı ise muhakkak değişmeli.
Birde bonus olsun: klima yı kapatmadan önce mutlaka 2 dakika kadar önce AC ye basıp klima kapatılıp fan konumunda çalıştırılması gerekir

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
polen filitresi değşimi yapıldı tamamdır. kanal temizliği köpük gibi olan bir şey izledim akşam sanırım odur. bonusuda uygulamaya başlayacağım artık. çok teşekkürler

byyuxel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ekstra not olsun sağlık için; klimayı açarken camlarınızı da açık tutun 2 dk falan. Klimanın ilk verdiği hava zararlı olabiliyormuş.

alpkaankrdmn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Klima sistemi temizliği yapılmalı öncesinde polen filtresi değişimi yapılmadı ise muhakkak değişmeli.
Birde bonus olsun: klima yı kapatmadan önce mutlaka 2 dakika kadar önce AC ye basıp klima kapatılıp fan konumunda çalıştırılması gerekir
Klima sistemi temizliği nasıl yapılıyor acaba

Tugi1461

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Klima hattında soğuk hava terleme yapıyor bu da içeride rutubete ve kokuya sebep oluyor bundan dolayı arabayı stop etmeden 1-2 dk klimayı kapatıp fan konumunda hatta sıcak konumda çalıştırıp o terlemeyi gidermek lazım