Klima, Kalorifer Yönlendirmesi Bozuldu

trk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aracım 2013 1.2 joy. Joylar da biliyosunuz klima ve kaloriferler analog şekilde yuvarlak kumandayla kontrol ediliyor. En sağda bulunan yuvarlak kumanda bozuldu. Nereye cevirirsem çevireyim hava cama üflüyor. Kış vakti ayaklarımız donuyor. Çevrilirken de zor çevriliyor çatır çutur sesler eşliğinde ve yön hiç bir şekilde değişmiyor camda takılı kaldı. Sorun ne olabilir nasıl bir mekanizma var bilmiyorum. Sanayii ye gideceğim ama kaportacı mı elektrikçi mi nereye gitsem onu da bilmiyorum. Rakam konusunda da bir tahminim yok. Yardımcı olursanız sevinirim

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aracım 2013 1.2 joy. Joylar da biliyosunuz klima ve kaloriferler analog şekilde yuvarlak kumandayla kontrol ediliyor. En sağda bulunan yuvarlak kumanda bozuldu. Nereye cevirirsem çevireyim hava cama üflüyor. Kış vakti ayaklarımız donuyor. Çevrilirken de zor çevriliyor çatır çutur sesler eşliğinde ve yön hiç bir şekilde değişmiyor camda takılı kaldı. Sorun ne olabilir nasıl bir mekanizma var bilmiyorum. Sanayii ye gideceğim ama kaportacı mı elektrikçi mi nereye gitsem onu da bilmiyorum. Rakam konusunda da bir tahminim yok. Yardımcı olursanız sevinirim
arkasında tel var.o tel kopmuştur.oto elektrikçi yapar. 150-200 geçmez tamiri

trk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
söküp tele ulaştım. Kopmamış ama bükülmüş itme özelliğini kaybetmiş. Yarın elektrikçiye gideceğim. Cevabınız için teşekkür ederim.

Heredot00

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam her 2 yılda bir başıma geliyor 2 kere değiştirdim artık sıkıldım ve bıraktım o şekilde kaldı. Şuan baktım internetten sizin için kalorifer kumanda teli 580 lira ve üstü fiyatlara satılıyor genelde değişim için oto elektrikçiler 100-150 arası alıyor bir şansınızı deneyin belki yapabilirler ( bende de itme özelliğini kaybetti 2 kere ) ama değişmesi gerekirse kalorifer kumanda teline ihtiyacınız olacak. Geçmiş olsun

trk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir tele 500-600 tl vermek şu zamanda gercekten cok yazık olur bu gün içinde sanayiyye gideceğim umarım en ekonomik yoldan çözülür. Sonucu buraya da yazarım benzer sorun yaşayan arkadaslar olursa bilgilenirler. Cevabınız için teşekkür ederim.

ucanari34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam cözebildiniz mi ? Benim aracım 2013 icon bende de böyle bir sorun var camdan baska bir yere vermiyor ne yapmam gerek ?