Klima performansinin yetersizliği

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimde öle şikayetim vardı klimacı 2 saat uğraştı vakum yağ basma filan.. en sonunda ölçümde dedi klima motoru zayıf dedi gaziantepde sıfır motor 1000 tl bunu tamir edersem 650 tl yaparım dedi klima motoru tamir edilir mi bilmiyorum çözemedim o işi

inanıyor musun sende..)))

tefennili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar son gelişmeyi yazayım, aracı klima için yetkili servise göndermeye karar vermişken, tavsiye üzerine bir oto aksesuarcıya götürdüm, sahibi aynı zamanda oto elektrikçi (İzmir Büyükşehire bağlı İzulaşta, otobüslerin elektrik ve klimalarına bakıyor) ona götürdüm. Öncelikle araçtaki gazı tamamen boşalttı ve aracın hava girişlerinin tümünü içten ve dıştan temizledi, polen filtresini kontrol etti (Yeni değiştirdim, en iyi marka olan MANN FILTER taktım), sonra sisteme gaz ve yağ bastı, bu sefer farklı olarak 100 gram fazla bastı. Sonuç klima istediğim gibi soğutuyor. Tabii kide hala Fiat Lineanın veya Ford RANGERIN ki gibi soğutmuyor ama bariz bir şekilde eskisinden daha iyi soğutuyor. Dijital dereceyle yapılan ölçüm de daha önce 6-7 dereceye kadar soğutan klima şimdi 3 dereceye kadar soğutmaya başladı, zaten elimi yaklaştırdığım da elimi dondurmaya başladı, çok memnunum...

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar son gelişmeyi yazayım, aracı klima için yetkili servise göndermeye karar vermişken, tavsiye üzerine bir oto aksesuarcıya götürdüm, sahibi aynı zamanda oto elektrikçi (İzmir Büyükşehire bağlı İzulaşta, otobüslerin elektrik ve klimalarına bakıyor) ona götürdüm. Öncelikle araçtaki gazı tamamen boşalttı ve aracın hava girişlerinin tümünü içten ve dıştan temizledi, polen filtresini kontrol etti (Yeni değiştirdim, en iyi marka olan MANN FILTER taktım), sonra sisteme gaz ve yağ bastı, bu sefer farklı olarak 100 gram fazla bastı. Sonuç klima istediğim gibi soğutuyor. Tabii kide hala Fiat Lineanın veya Ford RANGERIN ki gibi soğutmuyor ama bariz bir şekilde eskisinden daha iyi soğutuyor. Dijital dereceyle yapılan ölçüm de daha önce 6-7 dereceye kadar soğutan klima şimdi 3 dereceye kadar soğutmaya başladı, zaten elimi yaklaştırdığım da elimi dondurmaya başladı, çok memnunum...

Bildigim kdari ile klimalar standart 3 derece veriyor en sogukta.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com

tefennili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşte benimki anca 6-7 dereceye kadar soğutuyordu. Yalnız şu Fiat Lineanın klimasına hayretler içerisindeyim, emin olun 0 dereceye kadar falan soğutuyor sanırım, elini yaklaştırdın mı resmen buz tutuyor bu sıcakta :)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşte benimki anca 6-7 dereceye kadar soğutuyordu. Yalnız şu Fiat Lineanın klimasına hayretler içerisindeyim, emin olun 0 dereceye kadar falan soğutuyor sanırım, elini yaklaştırdın mı resmen buz tutuyor bu sıcakta :)

Fiatin bugune kadar yaptigi en iyi sey bir klima birde multijet motor. Sahinlerden beri klimasi hep iyidir. Sicagi adam gibi sicak sogugu da adam gibi soguk üflüyor meret.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

linea ile alakası yok...tüm klimalar aynıdır...
klima sistemi hiç açılmamış, kurcalanmamış clio3 e bin..
senin arabanın aynısı olsun..

inan lineadan farkı yoktur

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu sefer farklı olarak 100 gram fazla bastı. Sonuç klima istediğim gibi soğutuyor.

banada öyle demişlerdi..sanayide DOLAPCI MEHMET Mİ, FORDCU MEHMET Mİ neyse..
adamın isminle hayır yok ))))))))))))))))

gittim...adamın tipi bildiğin gaspcı, hırsız, haydut , pavyoncu, esrarcı tipi )))
elimiz mahkum ne yapacan...paramız yok ))
belki ucuza kurtarırım diye gitmiştim..
ne yaptıyca çakal...20 senede patlamayan klima radyotörü adama gittikten sonra delindi..
bi de onun için süründürdülerdi..

esrarkeş pavyoncu fordcunun ne yaptığını anlamadım ama belki fazla gazdan olabilir..
yani fazla gaz iyi değildir , söyleyim.. ))

tefennili : kaç lira ücret ödedniz acaba ??

Son düzenleme:

tefennili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
banada öyle demişlerdi..sanayide DOLAPCI MEHMET Mİ, FORDCU MEHMET Mİ neyse..
adamın isminle hayır yok ))))))))))))))))

gittim...adamın tipi bildiğin gaspcı, hırsız, haydut , pavyoncu, esrarcı tipi )))
elimiz mahkum ne yapacan...paramız yok ))
belki ucuza kurtarırım diye gitmiştim..
ne yaptıyca çakal...20 senede patlamayan klima radyotörü adama gittikten sonra delindi..
bi de onun için süründürdülerdi..

esrarkeş pavyoncu fordcunun ne yaptığını anlamadım ama belki fazla gazdan olabilir..
yani fazla gaz iyi değildir , söyleyim.. ))

tefennili : kaç lira ücret ödedniz acaba ??
70 TL ödedim. 1 haftadır aktif bir şekilde kullanıyorum, ve şimdilik bir sorun yok. Bu fazla gaz basma olayının riskli olduğunu biliyorum Hocam, eğer ayarını tutturamazsanız, klima kompresörünün arızaya geçeceği, ve keçe veya borulardan patlama yapabileceğini biliyorum, ama bu riski göze aldım. Çünkü klimanın bu performansı ile, bu yaz İzmirde hayat geçmezdi, ayrıca elman işinde gerçekten profesyonel, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZULAŞTA Belediye otobüslerinin elektrik aksamı, ve klimalarına bakıyor, baya tecrübeli olduğu belli, artık şansına dedik şimdilik bir şey yok, umarım ileride de bir şey olmaz.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
70 TL ödedim. 1 haftadır aktif bir şekilde kullanıyorum, ve şimdilik bir sorun yok. Bu fazla gaz basma olayının riskli olduğunu biliyorum Hocam, eğer ayarını tutturamazsanız, klima kompresörünün arızaya geçeceği, ve keçe veya borulardan patlama yapabileceğini biliyorum, ama bu riski göze aldım. Çünkü klimanın bu performansı ile, bu yaz İzmirde hayat geçmezdi, ayrıca elman işinde gerçekten profesyonel, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZULAŞTA Belediye otobüslerinin elektrik aksamı, ve klimalarına bakıyor, baya tecrübeli olduğu belli, artık şansına dedik şimdilik bir şey yok, umarım ileride de bir şey olmaz.

70 tl ye iyi yaptırmışsın...ben geçen sene 150 tl ye yaptırdım)))

klima kompresörü kesik kesik çalışmıyorsa sorun yok....