Klima Soğutma Hakkında

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Merhaba Dostlar

Klimayı tam randımanlı kullanmak açısından soğuk manuel düğmesini tam mavi dipte değil de az gerisinde kullanılmasında fayda var diye izledim. tam soğutmuyor Klima Gazı komple boşaltılıyor sonra ful dolum mu yapılıyor? yoksa üzerine ilave mi ediyorlar ?
.
Teşekkürler

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor ısınmadan klima açmayın açarsanız randıman alamazsınız. Motor ısındıktan sonra tek diş açabilirsiniz birer saat arayla klimayı dinlendirin. Sonra duruma göre 2 diş açabilirsiniz motor dinlenmiş olsun sıcak olsun.

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Dostlar

Klimayı tam randımanlı kullanmak açısından soğuk manuel düğmesini tam mavi dipte değil de az gerisinde kullanılmasında fayda var diye izledim. tam soğutmuyor Klima Gazı komple boşaltılıyor sonra ful dolum mu yapılıyor? yoksa üzerine ilave mi ediyorlar ?
.
Teşekkürler
j3q3gmv.jpg
gaz ve klima sistemindeki yağ komple boşaltılıp tekrar araca uygun gaz basılıyor ama bunu her yerde yapmıyorlar sanırım

bende iki ay kadar önce bastırmıştım

daha iyi soğutma istiyorsanız havalandırmayı iç sirkülasyon kademesine getirip 15 20 dk da bir camları az açıp içerideki havayı tazeleyin amaç içerideki soğuk hava ile daha serin olmasını sağlamak dışarıdan alınan sıcak havayı soğutmak daha zor olur klimalar için bu da randıman vermez pek

Son düzenleme:

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
çok teşekkür ederim cevaplarınız için bugun gideceğim dolum için bakalım nasıl yapacaklar.

bselcuk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
j3q3gmv.jpg
gaz ve klima sistemindeki yağ komple boşaltılıp tekrar araca uygun gaz basılıyor ama bunu her yerde yapmıyorlar sanırım

bende iki ay kadar önce bastırmıştım

daha iyi soğutma istiyorsanız havalandırmayı iç sirkülasyon kademesine getirip 15 20 dk da bir camları az açıp içerideki havayı tazeleyin amaç içerideki soğuk hava ile daha serin olmasını sağlamak dışarıdan alınan sıcak havayı soğutmak daha zor olur klimalar için bu da randıman vermez pek

bu işlem için ne kadar ücret verdiniz acaba