Klima soğutmuyor

mert0606

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba;
Araç 2012 extreme edition. Geçen kasımda aldık, şu sıralarda da yeni yeni klimayı kullanmaya başladım ama pek memnun değilim. Bugün dış sıcaklık 25 derece, ve akşam üzeri olmasına rağmen çok olmasa da bunaldım. Klima son seviyede açıktı.
Bakımını 60binde yaptırdık şu an 63 binde, bakımı özel serviste yaptırdık ve polen filtresi iyi diye değiştirilmemişti. Pek zannetmesem de soğutmamaya bu sebep oluyor olabilir mi? Yoksa fluence klimaları hep mi böyle

sorun kompresördeymiş tamir edildi, inşallah hafta sonunda da uzun yolda klimayı deneme fırsatım olacak bakalım artık :)
bir de ustaya sormaya unuttum, yüksek devirde klimayı açmak kompresöre zarar veriyormuş, ya rölantide ya da debriyaj basılıyken açmak lazımmış diye yazılmış bazı yerlerde, siz hangi türlü açıyorsunuz genelde?

Son düzenleme:

Ozgurh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Manuel olanlar icin ne yapılabilir

mert0606

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kompresör 2 defa tamir edildi parçası değişti ama olmadı, en sonunda kendisi değişti. kökten çözüm :D

oguzhanc64

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Klimanın sürekli devreye girip çıkması ile ilgili olarak gaz bastırdım sorun düzeldi.

Araç rolantide iken 10 saniye klima çalışıyor, 10 saniye duruyor bunu radyatör fanından anlayabiliyorum. Zaten aracın motor sesi de değişiyor klima devrede iken. Yoldayken de devreye girip çıkıyordu ve özellikle şehiriçinde soğutması berbattı.

Manisa'da gaz bastırayım diye gittim araca. 330gr gaz çıktı. Araçta kaçak da yok ama bu gaz nereye gitti bilemiyorum. Ya fabrika az bastı ya da bi şekilde kaçtı.

Fluence'in kaç gr gaz aldığını bulamadık ama 600gr gaz bastık. Rolantide devreye girip çıkma olayı son buldu. Soğutma da eskisine göre çok iyi oldu.

Dr.Sma

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benmi araç Icon 2016 model bilmiyorum sıfır olduğundan mı ama gerçekten çok güzel klima performansı var.Acaba sıkıntısı olan arkadaşların klimasi manuel o yüzden mi sıkıntı var bilmem ama benim araçta gayet iyi bir klima sistemi var.

Matheson

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet biraz düşük ama Fast modda aracı çok iyi bir sekilde sogutuyor.

Selahaddim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Klima ile alakalı konu olunca ayrıca başlık açmadım.
2015 fluence icon aracımın la alakalı bir kaç kafama takılan durumlar var.
Mesela şöyle bir deneme yaptım. Dış sıcaklık 19 derece iken aracı 19 altında soğuk üflüyor üstünde düz üflüyor. Ayna altındaki sensörü nefesimle ısıtıp içerinin ısınını yüksek gibi göstermeye çalıştım fakat klima da bir etki olmadı. Belki uzun süre ısıtmalıydım bilemiyorum. Burada sormak istediğim tek bir sensöre göre mi çalışıyor, eğer içerideki sensör bozulursa nasıl çalışacak, dış sıcaklık bilgisini kullanıyor mu.
Ayrıca 40 bin bakımından sonra çok daha fazla sesli çalışmaya başladı. Filtre çok kirlenmişti koku yapıyordu, değişince koku gitti ama ses de arttı sanki üflemede biraz arttı gibi. Ama 3.yapraktan sonra baya ses duyuluyor doğrusu filtreyi takamamış olabilirler mi diye şüpheleniyorum. Torpido altından çok üfleme sesi geliyor.
Bakımdan önce araç hareket halindeyken bile klima bazen devreden çıkıyordu ve içeride pişene kadar devreye girmiyordu. Şuan devreye girme çıkma gibi bir durum yok. Bu da neden böyle değişti bilmiyorum. Filtreden olabilir mi. Rölantide çalışırken ara ara girip çıkıyor motor sesinden anlıyorum. Bu normal mi?
Yardımcı olmanızı rica ederim.

melihbello

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bizimde dinamik var 110 luk klima gazi bastırdım ama yazın hiç soğutmadı makine ile baktı adam 12 derece ye geliyorsa iyidir dedi Nevin 9 a kadar düştü ama iyi ısıtma olmadı önceki 301 aracım iyiydi baya bunların da iyi ama benim araçta ne sorun olabilir

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fluence klimalari bi acayip gercekten guzel isitiyor ama sogutmaya gelince nedense istenen verimi koyamiyorlar ortaya. Benim aracta da soğutma tarafinda sikinti soyle var; ben hava 30 derece uzerine ciktiginda i20 de 1. Kademe isimi gorup serin bi ortam verirken fluence te basen son kademeye çıktığım oluyor. Hayatimda klimayi 2. Kademe useri kullanmadim hic bir aracimda ama fluence alsigimdn eri 3-4 kademe kullaniyorum. Bi sikinti var ama genel sanirim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçenlerde düz yolda hız sabitlemeyi açtım.dijital klimayı kullanmaya başladım.yanlız komprösör çok sık devreye girip çıkıyor sanırım çünkü araba gaz verip bırakıyor gibi davrandı.klima kapalı iken aynı şey söz konusu değil.