Klima sorunu

kürşad639

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2015 model 1.5 edc dci clio aracımın kliması soğutmama ve ısıtmamaya başladı. Normalde hiçbir şey yoktu gayet iyi çalışırken böyle oldu hala çalışıyor gözüküyor ve hava üflüyor. İstanbul anadolu yakasında olan güven altan yetkili servise götürdüm maltepede olana cumartesi sabah 08.30 da arabaya bakmaya başladılar ve 12.30 a kadar sorunu bulamadılar araç kalacak dediler bana da araç lazım olduğu için başka güne randevu alıp aracı aldım.Böyle bir şey başına gelen var mı? yetkili servislerde de usta farkeder mi ? başka bi yerden mi randevu almalıydım acaba ? bilgi verirseniz sevinirim.

kürşad639

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kimse cevap yazma zahmetinde bulunmamış teşekkürler

arslan.nalsra

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence Ramazan ayından sonra götürün. Personelin çoğu oruçluysa, istemeden de olsa ilgisizlik ve özensizlik olabilir.

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kimse cevap yazma zahmetinde bulunmamış teşekkürler

Ustaya goturmemis olsaniz klima gazi derdik mesela ama sonucta goturup araca baktirmissiniz 5 saatte ustalar bile bulamamis biz siradan vatndaşlar ustune ne yazalim burada? Sirf bu soruyu sormak icin foruma kaydolmuşsunuz belliki, sanki burada asker gibi bekleyip her gelenin sorularini cevaplayan insanlarmışız izlenimi oluşturan nedir çok merak ettim doğrusu..

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Ben aracınızın gaz seviyesini kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.
Benim aracımda da yetersiz soğutma şikayeti ile klima kontrolü yapıldı.Kaçak ve vakum kontrolü için araç 1 gece serviste kaldı ve kaçak olmadığı,ancak gaz seviyesinin de yeterli olmadığını söyleyip gaz şarjı yaptılar.20 gün sonra tekrar kontrolü yapıldı ve kaçak olmadığı doğrulandı.Gaz seviyesi normale dönünce soğutmada normale döndü.

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzer bir durumla karşılaştık geçenlerde.
Sıfır aracın klima gazı bitmiş dedi servis.
Nasıl olur dedik ,tekrar bakalım dediler , ve en sonunda klima sigortası dediler.Sigorta değişti sorun düzeldi.

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu çarşamba servise gidicem. Klimam yeterince soğutmuyor. Hazır gitmişkende servis sorumlusu arkadaşımla klima kullanımı, neden yeterli soğutmuyor vs.. bir söyleşi yapıcam. Sonra usta klima gazımı değiştirirkende detaylı olarak videoya alıcam. Hepsini editleyip youtuba yükleyince burda sizlerle paylaşıcam.. Bu konuyla ilgili çoğumuzun merakını gidereceğini umuyorum..

Cafersev

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 ay önce klima bozuldu klima gazını çok yerde baktılar iyi dediler işten anlayan bi usta önerdiler gittim Elektirikçi bakacak dedi birisine gönderdi klimadan anlayan gittim kaç saat bakındı klima bobini değişecek 600 tl dedim kalsın okadar para YOk dedim sonra tekrar başladı arızayı bulmaya kliması değişecek içindeki yetersiz sesi tamam dedim değiştirdi ama sonuş gene başarızısız sonra bileyler yaptı az biraz çalıştı ısı sensörü arızalı dedi çıkmacılardan bulacağız dedi arabayı bırakman lazım dedi 150 liramı aldı sonuç şuan sıfır çalışmıyor adam akıllı usta YOk